Mobil

Xiaomi MIUI 12 sorunu ile gündemde! Bir çok telefon etkilendi!

Xiaomi'nin telefonlarında kullandığı MIUI 12 arayüzü büyük bir sorun ile gündemde. MIUI 12 kullananlar bu sorundan dolayı çok şikayetçi.

Xiaomi MIUI 12 sorunu ile gündemde! Bir çok telefon etkilendi!

Xiaomi'nin yine MIUI 12 arayüzü ile sorunlar yaşıyor. Bu sefer kullanıcılar ekranın parlaklık düzeyini ayarlayamadığını bildiriyor. Daha önce ortaya çıkan bu sorunda kullanıcılar bir kere parlaklık ayarladıktan sonra bir daha ayarlamamaktan şikayetçiydi. Şimdi ise parlaklık hiç ayarlanmıyor.

MIUI 12 sürümündeki kontrol merkezinde yer alan parlaklık ayarlama kısayolu çalışmamaya başladı. Bu sorun belli başlı beş adet Xiaomi telefonunda yaşanıyor. Özellikle 2019 ve 2020 yıllarında üretilen telefonlarda bu sorun baş gösteriyor. Sorunu yaşayan telefonlar arasında Xiaomi Mi Note 10, Redmi Note 9S, Redmi Note 8, POCO X3 ve Xiaomi Mi 9T Pro yer alıyor.

Kullanıcılar, parlaklık kaydırıcı arızasının Avrupa MIUI 12 ürün yazılımında v12.0.3 numarası altında göründüğünü söylüyor. Ancak sorun, v12.0.8'e kadar olan sonraki yazılım sürümlerinde devam ediyor. Peki, bu sorunun neden ne?

Parlaklık kısayolunun çalışmama sebeplerden biri, kabuğun üçüncü taraf temalarıyla uyumsuzluğu gösteriliyor. Ancak şimdilik Xiaomi tarafından resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

MIUI 12

Eğer bu sorunu yaşıyorsanız güncelleme beklemekten başka çareniz yok. Güncellemeleri; Ayarlar>Telefon hakkında>MIUI Sürümü bölümünden denetleyebilirsiniz. Güncelleme geldiğinizde yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Xiaomi'nin yazılım konusundaki istikrarı ortada. Muhtemelen bu sorun için en kısa sürde sorunu yaşayan telefonlar için OTA üzerinden küçük çaplı bir güncelleme yayınlanacaktır. 

Yorumlar
Asiye
Mi note 10 lite kullanıyorum. İki gündür dönüşümlü olarak uygulamalara giremiyorum bende. Bir Amazon kitleniyor. Bir note uygulaması na girilmiyor yarın neler olacak. O kadar övdük bayıla bayıla kullanırken bu yaptığın ayıp Xiaomi.
Cevapla
Zekeriyaünlü
bende kullanıyorum hiç kasma kitleme yok
Sabo
Mənim telefonum rədmi note 8 dir bir problem yoxdur
Cevapla
Jokerhty
msa sorunu oluştu bende YouTube den bakıp düzelttim
Cevapla
Seko
Bende parlaklikta sorun yok ama msa sorunu vardi duzeltdim
Cevapla
Gökmen
Merhaba nasıl düzeltilir
Hlm
Resmi note 9 güncellenen sonra yeni kontrol merkezi yaptım telefon kpandı açıldı birdaha yeni kontrol merkezi açamıyorum eski sürümün kontrol merkezi devam ediyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.