Mobil

Xiaomi, MIUI 6 kullanıcı arayüzünü duyurdu

Xiaomi yeniden tasarlanan MIUI 6 kullanıcı arayüzünü görücüye çıkardı.

Xiaomi, MIUI 6 kullanıcı arayüzünü duyurdu

Mobil dünyasının yükselen değerlerinden Xiaomi, Çin’de düzenlediği etkinlik kapsamında Android 4.4 KitKat işletim sistemine dayalı MIUI 6 kullanıcı arayüzünü duyurdu. Xiaomi yeni sürümde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gereksiz ve dikkat dağıtıcı unsulardan kaçınıyor. Bunun yerine daha düz ve sadece bir arayüz benimsemeyi uygun görüyor.

Xiaomi, MIUI 6 kullanıcı arayüzünde Takvim, Hesap Makinesi, Kamera, Pusula gibi neredeyse sistemde yer alan simgelerinden tümünde bir takım değişimler ön görüyor. Artık şık ve göze daha hoş gelen simgeler kullanılıyor.

MIUI arayüzünün yeni sürümünde kilit ekran üzerinde fazlasıyla durulmuş. Çinli üretici basit bir hareketle bildirimleri kilit ekranda görüntülemenin önünü açıyor. Kullanıcılar MIUI 6'da yukarıda doğru yapılan kaydırma hareketiyle kilit ekrandayken bildirimleri artık kontrol edebilecek. 

1408188047_172409bytp6xedwtw23pst.jpg.thumb.jpg

MIUI 6’nın bazı özelliklerinin iOS işletim sisteminden aldığını görüyoruz. Klasör yapısı, simgeleri düzenlemek ayrıca bildirim merkezinde iOS‘un etkilerini görmek mümkün.

Xiaomi, MIUI 6 kullanıcı arayüzünde güvenlik tarafında da gelişmeler sunmaktadır. Xiaomi, daha pürüzsüz ve hızlı bir kullanım deneyimi için işletim sisteminin çekirdek kodlarından pek çok optimizasyon gerçekleştirdi. Ayrıca RAM optimizasyonu sayesinde sistemin çalışırken daha az RAM harcaması sağlandı. Xiaomi, MIUI 6 ile birlikte ayrıca popüler CCleaner uygulamasını kullanıcılara ücretsiz olarak sunuyor.

MIUI 6’nın resmi olarak ne zaman dağıtıma sunulacağı açıklanmadı. Alt bölümde ve sonraki sayfalarda MIUI 6’ya ekran görüntüler ve videolar eşliğinde yakından göz atabilirsiniz.

Not: İlk dokuz fotoğrafda MIUI 6 ve MIUI 5'in kıyaslaması yapılıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.