Xiaomi Mix Flip, 3C sertifikası aldı, şarj özellikleri belli oldu

Xiaomi Mix Flip modelinin 3C sertifikası almasıyla birlikte cihazın şarj özellikleri de ortaya çıktı.

Xiaomi Mix Flip, 3C sertifikası aldı, şarj özellikleri belli oldu

Xiaomi'nin yeni katlanabilir telefonu Mix Flip'in piyasaya çıkmaya hazırlandığına dair bilgiler gelmeye başladı. Telefonun Çin’in 3C sertifikasyon sitesinde görülmesi, çıkışının yakın olduğunu gösteriyor. Sertifikada doğrudan Mix Flip olarak belirtilmese de, 2405CPX3DC model numarası ile bu cihaza ait olduğuna dair güçlü ipuçları mevcut. Daha da önemlisi, bu sertifikada cihazın 67W hızlı şarj desteği sunacağı belirtiliyor.

3C listesi, Mix Flip’in teknik özellikleri hakkında fazla detay vermese de, bu cihazın Xiaomi'nin ilk katlanabilir telefonu üzerinde çalıştığını ve lansmanın yakın olabileceğini doğruluyor. Duyumcu Digital Chat Station'a göre, Xiaomi Mix Flip, Mix Fold 4 ile birlikte 2024’ün üçüncü çeyreğinde tanıtılabilir.

Xiaomi Mix Flip, 3C sertifikası aldı, şarj özellikleri belli oldu - Resim : 1

Xiaomi Mix Flip, 3C sertifikası aldı, şarj özellikleri belli oldu

Cihazın 50MP ana kameraya sahip olması ve optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğiyle gelmesi bekleniyor. Ayrıca, 2x telefoto kamera için Omnivision OV60A ½.8” sensör kullanılacak.

Mix Flip'in kablosuz şarj desteği ve suya karşı koruma sunacağı söyleniyor. Bu özellik, Xiaomi'nin katlanabilir telefonları arasında suya dayanıklılık sertifikası alan ilk model olmasını sağlayacak. Cihazın Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmesi bekleniyor.

Bir diğer rapora göre, Mix Flip, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede satışa sunulacak ancak Hindistan’da piyasaya çıkmayacak. Bu yeni telefonla ilgili güncellemeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.