Xiaomi MUIU 12 tanıtıldı çıkış tarihi açıklandı!

Xiaomi yeni arayüzü MUIU 12’yi tanıttı. İşte MIUI 12 özellikleri ve çıkış tarihi hakkındaki son detaylar.

Xiaomi MUIU 12 tanıtıldı çıkış tarihi açıklandı!

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi bugün mini bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte Mi 10 Youth ve yeni MIUI sürümü tanıtıldı.

Zaten Xiaomi’nin uzun bir süredir MUIU 12 üzerinde çalıştığı biliniyordu. Hatta bu arayüz son 1 aydır kapalı beta olarak Çin’de deneniyordu. Nihayet bugün itibariye MIUI 12 resmiyet kazandı.

Xiaomi MUIU 12 tanıtıldı çıkış tarihi açıklandı!

Xiaomi’nin yeni arayüzü hala Android 10’u temel alarak çalışıyor. Buna rağmen MIUI 12 pek çok farklı özellik içeriyor. Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni gelişmiş karanlık mod ve canlı duvar kağıtları.

Xiaomi MUIU 12 tanıtıldı çıkış tarihi açıklandı! - Resim : 1

Etkinlikte kilitli ekrandayken gezenin tam görünümünden, kilit açıldığında yakınlaşarak menü opsiyonlarını ortaya çıkaran duvar kağıtları gösterildi. Bu gerçekten telefona ayrı bir hoşluk katıyor.

Ayrıca gelen Dark Mode 2.0 desteği ile metnin okunmasını kolaylaştırmak ve göz yorgunluğunu azaltmak için duvar kağıdı kısma ve yazı tipi ayarlaması yapabilme gibi özellikler geliyor. Ayrıca yeni MIUI arayüzü ile birlikte Mi Health tarafında da önemli yeniliklerin olduğunu belirtelim.

Xiaomi arayüz üzerindeki çalışmaların sürdüğünü fakat kararlı sürümün Haziran ayı gibi kullanıma sunulabileceğini belirtti. Yani Yaklaşık olarak 1 ay sonra Xiaomi’nin MIUI 12 dağıtımına başlayacağını söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Dilerseniz aşağıdan alacak modeller yazımıza göz atabilirsiniz.