Xiaomi Note 13R Pro’dan haberler gelmeye devam ediyor

Son dönemde oldukça hareketli günler geçiren Xiaomi Note 13R Pro’dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Xiaomi Note 13R Pro’dan haberler gelmeye devam ediyor

Vivo Mobile ile rekabet halinde olan Çinli teknoloji devi Xiaomi, dün Redmi Note 13 serisini tanıttı. Bu seride standart, pro ve pro plus modelleri bulunmakta. Tüm bu cihazlar ilerleyen dönemde global pazarlara da sunulacak. Ancak bir duyumcuya göre, Xiaomi'nin alt markası, mevcut Note 13 5G'nin yeniden markalanmış bir versiyonu üzerinde çalışmaya başlamış durumda. Detaylarına gelin birlikte göz atalım.

Haziran ayında Note 12R'yi tanıtan Xiaomi'nin, Redmi Note 13R Pro adında yeni bir cihaz üzerinde çalıştığına dair bilgiler gelmeye başladı. Bu cihazın, Çin'deki Note 13 5G'nin yeniden markalanmış bir versiyonu olacağı belirtiliyor. Cihazın öne çıkan özelliklerinden biri, 64MP ana kamera sensörü olacak. Ancak diğer temel özellikler şu an için belirsizliğini koruyor.

Xiaomi Note 13R Pro’dan haberler gelmeye devam ediyor

Bu arada, Redmi Note 13R Pro'nun standart Note 13 ile birlikte Hindistan'da satışa sunulacağına dair duyumlar var. Fakat bu cihazın Hindistan'da farklı bir isimle anılması bekleniyor. Elbette, Redmi Note 13 Pro+ ve Pro modelleri de Hindistan'da kullanıcılara sunulacak. Standart ve pro modelleri zaten BIS sertifikalarını almış durumda.

Redmi Note 13 Pro'nun global pazarda POCO markası altında satışa sunulacağına dair bilgiler de geliyor. Bu modelin adının POCO X6 Pro olabileceği üzerine spekülasyonlar bulunuyor.

Redmi Note 13 Pro serisi, önceki modellere göre oldukça dikkat çekici yeniliklere sahip. Özellikle 120Hz AMOLED ekrana sahip olan bu modeller (Pro+ modelinin ekranı kavisli), entegre parmak izi okuyucu, 200MP ana kamera gibi özelliklere sahip. Standart modelde ise Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti gibi önemli geliştirmeler mevcut.