Mobil

Xiaomi Poco F2 Pro ve iPhone 11 karşı karşıya! Tercihiniz hangisi?

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi katili iPhone 11 ile aynı fiyattan duyurulunca çarşı karıştı. Peki sizin tercihiniz hangisi? Xiaomi Poco F2 Pro mu iPhone 11 mi?


Xiaomi geçtiğimiz gün yeni amiral gemisi katili modeli Poco F2 Pro modelini tanıttı. Aslında Xiaomi Poco F2 Pro çok önceden tanıtılmıştı. Lakin Türkiye lansmanı yeni gerçekleşti. Dolayısıyla Türkiye fiyatı da yeni duyuruldu.

Amerika'da 450 dolar gibi cazip bir etikete sahip olan modeli Türkiye fiyatı bekleyenlerini hayli şaşırttı.

Türkiye lansmanı esnasında Poco F2 Pro'nun sadece özellikleriyle değil, fiyatıyla da bir amiral gemisi katili olduğu iddia edildi. Lakin 6999 TL olarak duyurulan başlangıç fiyatı herkesi şaşırttı.

Fiyatı iPhone 11 ile aynı olan amiral gemisi katili mi olur?

Şimdi öncelikli olarak "amiral gemisi katili" deyimine bir açıklık getirelim. Bu ortalama fiyatın çok altında bir etiketle gelen üst segment modeller için kullanılıyor.

ABD pazarına baktığımızda Poco F2 Pro'nun 450 doların altında bir etikete sahip olduğunu görüyoruz. Bu pazarda iPhone 11 fiyatı ise yaklaşık olarak 700 dolar. Yani iki cihaza baktığımızda gerçekten Xiaomi Poco F2 Pro satın almanın mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi bir de Türkiye pazarına bakalım. Hali hazırda Xiaomi Poco F2 Pro fiyatı 6999 TL olarak duyuruldu. Yani kabaca 7000 TL. 

Apple'ın en güncel iPhone serisinde yer alan iPhone 11 fiyatı da 7000 TL. Yani çeşitli e-ticaret sitelerinde Apple Türkiye garantili olarak bu telefonu 7000 TL'ye almak mümkün. Kısaca iki telefon da aynı fiyattan satılmakta.

Şimdi bazı Xiaomi fanları fiyatın tamamen vergilerden ötürü olduğunu savunabilirler. O yüzden de iki modelin ABD fiyatlarını verdik. Yani arada 250 dolar gibi bir fark var. Apple 700 dolarlık telefonu 7000 TL'den satarken, Xiaomi 450 dolarlık telefonu 7000 TL'den satıyor. Bu da mı vergi?

Peki size 2 sorumuz olacak. Birincisi fiyatı iPhone 11 ile yarışan amiral gemisi katili olur mu? Bu katillikten ziyada intihar gibi görünüyor.

İkinci sorumuz ise sizin tercihiniz hangisi olurdu. 7000 TL verip Xiaomi Poco F2 Pro almak mı, yoksa gidip Apple iPhone 11 almak mı? Yanıtınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorumlar
Yorumcu
O kadar enayi değilim. 2-3 bin TL lik telefonlar neyime yetmiyor. Fazla bile. Para kolay kazanılmıyor arkadaş...
Cevapla
Dgn
Tabikide iphone alirim ..Biz ndn terxih ediyordurk ucuz fiyatli amiral gemisi diye..
Cevapla
Hasan kaçan
Bu Türk mantığı hep aynı çalışıyor , arabada alırken de telefon alırken de, iki yıl sonra kaça satarım? Güya teknoloji okulu. Adam fiyat ile telefon kıyası yapıyor, lan senin yaptığını mahalle kahvesinde de yapıyorlar. Bu ikisinin performans, ekran , kamera özellikleri benchmark testleri nedir? . Peki iki yıl sonra kaça satacağım diyen arkadaş, sen telefonu kullanmak maksimum özelliklerinden yararlanmak için mi alırsın yoksa marka ile hava atıp seneye minumum zarar ile satmak için mi ? . Daha hızlı şarj ve fulk hd ekranı yeni yeni telefonuna koyan bunu da ilk kendi bulmuş gibi tanıtan iPhone bilinçsiz fanatik ler yüzünden yada bu makale yi yazan gördüklerin yüzünden böyle satıyor .. 7000 tl ye de nah alırım o telefonları oda ayrı konu
Cevapla
Misafir
O paraya tel alınmaz neolursa olsun
Cevapla
Elmar
Poco F2 Pro yeter
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.