Mobil

Xiaomi Poco M3 satışa sunulmadan fiyatı düştü!

Kısa süre önce tanıtılan ve ülkemizde hala satışa sunulmayan Xiaomi Poco M3 fiyatı daha da ucuzladı. İşte detaylar.

Xiaomi Poco M3 satışa sunulmadan fiyatı düştü!

Son dönemde Poco markasını taşıyan model sayısı hayli arttı. Bilindiği üzere Poco da aynı Redmi gibi Xiaomi'nin yan markalarından biri. Xiaomi fiyat performans odaklı bir marka olan Poco'yu bir süre önce Türkiye'ye de kurumsal olarak getirmişti.

2020 yılı içerisinde ülkemizde 2 farklı Poco modeli raflardaki yerini aldı. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Poco M3 de ülkemizde satışa sunulacaktır.

Hali hazırda bazı ülkelerde yeni satışa çıkan Poco M3'ün fiyatı, çıktığı gün 129 dolara düştü. Normalde Xiaomi'nin bu model için duyurduğu etiket 149 dolardı.

Xiaomi Poco M3 satışa sunulmadan fiyatı düştü!

Bu fiyat düşüşü muhtemelen telefonun ülkemizdeki fiyatını da etkileyecektir. Hali hazırda 129 dolar vergiler hariç 1000 TL gibi bir tutara denk geliyor. Fakat Türkiye'de 1000 dolara herhangi bir telefonun satışa çıkmadığı da aşikar.

Xiaomi Poco M3 satışa sunulmadan fiyatı düştü! - Resim : 1

1000 TL'lik bu telefon vergiler eklendiğinde 1800 TL gibi bir etiketle satışa sunulabilir. Bu da gayet makul bir fiyat etiketi demek.

Elbette yine de fiyat konusunda biraz daha beklememiz gerekecek. Çünkü şirketlerin fiyat politikaları ülkeden ülkeye çok fazla değişkenlik gösteriyor. Örneğin yurt dışında 99 euro olan bir telefon ülkemizde 2600 TL gibi komik bir fiyattan satışa çıkabiliyor.

Dolayısıyla Poco M3 için de 3000 TL'lik bir fiyat çekerlerse bizler için çok fazla şaşırtıcı olmayacaktır. 

Yorumlar
Kuralsız
Bizde bağımlılık yapmış durumda beş kuruş etmeyen şahinleri doğanlari bize iki katı fiyata sattıkları gibi bunlarında satarlar hatta satış rekoru rkirwrlar
Cevapla
Franktesyan
99euro telefon mu olur telefon dediğin ülkemizde 10bintl aşağı olmaz olamaz
Cevapla
Raichu
Ülke inanılmaz derecede çok çok kötü.ben nefret ediyorum.5 yıl önce çok çok çok daha iyiydi bu ne aq
Cevapla
Mehnet
Senin ruhun kötü olmasın
Salaksınız
Aga çok güzel lan
Cevapla
Ali
99 yuro yani avrupada yaşayanlar bunu 1.5 gün çalışarak alabiliyor veya 2 gün. bizim 1 ay çalışmamız gerekiyor. Bu işde bi terslik var 🤣
Cevapla
Hasan
Avrupa da 600 Euro kira asgari ücret 110 Euro birde burdan bak her gün telefon almıyorsun ama her ay kira ödüyorsun.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.