Xiaomi popüler modeline artık hiç bir şekilde destek sunmayacağını açıkladı, kullanıcılar şokta

Xiaomi'nin popüler modellerinden Redmi Note 10 Pro ve Max, artık EOS (End Of Support) listesinde yer alıyor. Bu, cihazlar için yazılım desteğinin sona erdiği anlamına geliyor, kullanıcılar yeni güncellemeler beklememeli.

Xiaomi popüler modeline artık hiç bir şekilde destek sunmayacağını açıkladı, kullanıcılar şokta

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin orta segmentte konumlandırdığı ve Qualcomm Snapdragon 732G yonga setiyle güçlendirilmiş Redmi Note 10 Pro ve Pro Max modelleri, piyasaya sürüldüğü dönemde birçok rakibine göre üstün özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekmişti. Ancak 2021 yılından bu yana yaklaşık üç yıl geçti ve Xiaomi, bu modeller için güncelleme desteğini sonlandırma kararı aldı. Cihazların güncelleme desteğinin sona ermesi, teknolojik ürünlerin belirli bir yaşam döngüsüne sahip olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Xiaomi, Redmi Note 10 Pro ve Pro Max'i resmi olarak destek sonu listesine ekledi. Bu kararla birlikte, söz konusu modeller artık güvenlik güncellemeleri dahi almaya devam etmeyecek. Redmi Note 10 Pro serisinin, HyperOS güncellemesini alabileceği öngörülse de, çeşitli nedenlerle bu planlar rafa kaldırıldı.

Xiaomi popüler modeline artık hiç bir şekilde destek sunmayacağını açıkladı, kullanıcılar şokta

Özellikle Hindistan'da, anakart sorunlarının cihaza zarar verebileceği endişesiyle Note 10 Pro Max modeline bir süredir güncelleme sağlanmıyordu. Xiaomi'nin bu modellerden uzaklaşma çabası, yalnızca Hindistan'daki sürümler için geçerli olup, global pazardaki Redmi Note 10 Pro sürümü için aynı durum söz konusu değil.

Xiaomi'nin destek sonu listesine zamanla daha fazla modelin eklenmesi bekleniyor. Bu nedenle, cihazınız uzun süredir güvenlik güncellemesi almıyorsa dikkatli olmakta fayda var. Güvenlik açıklarından korunmak ve daha güvenilir bir deneyim için Xiaomi, Redmi ya da POCO'nun üst segment modellerinden birine geçiş yapmayı düşünebilirsiniz. Her teknolojik ürün gibi, Redmi Note 10 Pro ve Pro Max modelleri de zamanla yerlerini daha yeni ve güncel teknolojilere bırakıyor, ancak kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine uygun alternatifler her zaman mevcut.