Mobil

Xiaomi Redmi K30 yok satıyor!

Xiaomi'nin Çin'de satışa sunduğu Redmi K30 adeta yok satıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.


Akıllı telefon pazarının yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi, ana vatanı Çin'de de zirveye oynamaya istekli. Hali hazırda Çin pazarı Huawei'nin elinde bulunuyor. Malum Amerika ile yaşanan süreç, Çinli vatandaşların Huawei ürünlerine daha fazla ilgi göstermesine sebep oldu.

Lakin Xiaomi'nin sahip olduğu müşteri kitlesi de azımsanacak türden değil. Global pazarda olduğu gibi Çin'de de uygun fiyatlı ürünlerle kullanıcı karşısına çıkan Çinli şirketin K30 serisi adeta yok sattı.

Xiaomi Redmi K30 yok satıyor!

Geçtiğimiz Aralık ayında raflardaki yerini alan Xiaomi Redmi K30, Çin'de kısa süre içerisinde 1 milyonluk satış barajını aşmıştı. Xiaomi tarafından paylaşılan son verilere göre Redmi K30 ve K30 5G toplamda 3 milyondan fazla sattı. 

Bu arada dip not olarak belirtelim. Xiaomi önümüzdeki günlerde Redmi K30 Ultra modelini de tanıtabilir. En azından son dönemde bu model hakkında hayli fazla söylenti duymaya başladık.

Muhtemelen Redmi K30 Ultra Avrupa ve Türkiye pazarında farklı bir isimle satışa çıkacaktır. Çünkü Xiaomi genel itibariyle Avrupa pazarında pek çok model için isim değiştirmeyi tercih ediyor. Bazı modeller ise ufak makyajlar alarak farklı model ismiyle satışa sunuluyorlar. 

Sonuç olarak Xiaomi'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu pek çok pazarda önemli müşteri kitlesine hitap ettiğini söylemek mümkün. Bu durum en çok sektörün lider ismi olan Samsung'un keyfini kaçırıyor diyebiliriz.

Yorumlar
Adalet
Beş para etmez bu telefon tavsiye etmem
Cevapla
Gercekler
1 ay once Xiaomi batiyor diye baslik atmistiniz , Simdi Xiaomi den haber gecinmiyor sayfanizda , en sonunda Adam oldunuz , E ne diyelim Xiaomi Adam eder
Cevapla
Hd
Lg daha kaliteli ve sağlam ürünler çıkarıyor bu bana göre fiyat olarak'da aşırı değil Bence xiaomi ve huawei fiyat olarak çok da düşük değil Bana göre çinliler her yerde algı operasyonu yapıyor fiyatlar düşük diye
Cevapla
Qwerty
Güzel haber anca havlayan boş insanları takmayın
Cevapla
Okaman
Olsun Huawei durmuyor ve sürekli artıyor. Ve şu an dünyadaki pazarda 1. Durumda. Ve durmuyacak böyle f/p cihazlar çıkarmaya devam ederse.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.