Xiaomi Redmi K40 Pro bu işlemci ile çok can yakar!

Xiaomi Redmi K40 ve Redmi K40 Pro modellerinde kullanılacak işlemciler yavaş yavaş netleşiyor. İşte detaylar!

Xiaomi Redmi K40 Pro bu işlemci ile çok can yakar!

Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan Xiaomi, son dönemde ülkemizde de popüler hale geldi. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde pazar payını arttırarak Apple'ı geride bırakan Çin merkezli teknoloji devi, yeni yıl için de kendisine büyük hedefler koyuyor. Xiaomi çatısı altında telefon üreten Redmi de bu hedeflere yürürken şirketin en önemli kozu olacak diyebiliriz. Hele ki yıl sonunda tanıtılacak olan Redmi K40 ve Redmi K40 Pro hakkında bomba iddialar söz konusu.

Xiaomi Redmi K40 Pro bu işlemci ile çok can yakar!

Bilindiği üzere Çin menşeli firma geçtiğimiz sene Redmi K30 ve K30 Pro modellerini satışa sunmuştu. Gerek özellikleri gerekse fiyatları ile beklentileri karşılamayı başaran telefonlar fazlasıyla da beğenilmişti. Şimdi ise Sırada Xiaomi Redmi K40 ve K40 Pro var. 2020 yılının sonunda görücüye çıkacak olan modeller hakkında henüz net bilgiler gelmedi ancak yonga seti anlamında gelişmeler söz konusu. 

Xiaomi Redmi K40 Pro bu işlemci ile çok can yakar! - Resim : 1

Geçen yıl Redmi K30 5G modeli, Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon 765G işlemcisinden gücünü alıyordu. Bu sene piyasaya çıkacak olan Redmi K40 ise gücünü Snapdragon 775G yonga setinden alacak. Redmi K40 Pro ise kardeşi ile aynı işlemciyi kullanmayacak. Burada işlerin biraz daha büyüdüğüne şahit olacağız gibi gözüküyor. Eğer beklentiler gerçeğe dönüşürse  Redmi K40 Pro modelinde Snapdragon 875 kullanılacak. Merakla beklenen telefonlar Aralık ayında Çin'de tanıtılacak.