Xiaomi, Redmi Note 12 için beklentileri arttırmaya devam ediyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, uzun süredir sızıntılarla gündeme gelen Redmi Note 12 Turbo modelinin reklamını yapmaya devam ediyor.

Xiaomi, Redmi Note 12 için beklentileri arttırmaya devam ediyor

Xiaomi, bu hafta Çin'de orta seviye Android akıllı telefon pazarındaki sıcaklığı artırırken, uzun zamandır beklenen Redmi Note 12 Turbo serisini duyurmaya hazır. Bu kez, akıllı telefon markası, uygun fiyatlı Redmi Note 12 Turbo'nun rakiplerine kıyasla çok daha düşük bir fiyata "amiral gemisi akıllı telefon deneyimi" sunacağını iddia etmek için cesur bir adım atıyor.

Xiaomi Grubu Başkanı ve Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Çinli sosyal medya Weibo'da yaptığı açıklamada, şirketin amiral gemisi düzeyinde performans ve akıllı telefon deneyimini daha geniş ve fiyat bilincine sahip bir kitleye sunma konusunda ciddi olduğunu açıkladı.

Açıklama yanında, Başkan ayrıca Redmi Note 12 Turbo serisinin, 3.5mm kulaklık jakı, kızılötesi IR sensörü, çok fonksiyonlu NFC desteği ve en son Bluetooth 5.3 desteği gibi sevilen özellikleri getireceğini paylaştı. Bu sevilen özellikler, genellikle Redmi Note 12 Turbo'nun rakip fiyat aralığının neredeyse 5 katı olan amiral gemisi cihazlarda yer almaz. Diğer dikkat çeken özellikler arasında Dolby Atmos sertifikalı stereo hoparlörler ve daha pahalı akıllı telefonlarda bulunan X eksenli lineer titreşim motoru yer alıyor.

Xiaomi, Redmi Note 12 için beklentileri arttırmaya devam ediyor

Redmi Note 12 Turbo ayrıca, güç tüketimi açısından selefi olan Snapdragon 7 Gen 1'e göre performans ve güç tüketimi açısından önemli iyileştirmeler getiren Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 işlemciye sahip dünyanın ilk akıllı telefonudur. Aslında, 7+ Gen 2, geçen yıl piyasaya sürülen amiral gemisi Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile karşılaştırılabilir.

Şirket tarafından açıklanan ipuçlarına göre, Redmi Note 12 Turbo'nun ön yüzünde, 120Hz yenileme hızını ve Full HD+ çözünürlüğü destekleyen 6.67 inçlik bir OLED ekran bulunuyor. Ekran, 68.7 milyar renk, DCI-P3 renk gamının %100'ü, 1920Hz PWM karartma ve HDR10+ sertifikasyonunu destekliyor. Ekran-gövde oranının %93.45 olduğu söyleniyor. Redmi Note 12 Turbo'nun çene kalınlığı iPhone 14'ten 0.2mm daha ince olan 2.2mm'dir. Yan çerçeve kalınlığı 1.42mm ve üst çerçeve kalınlığı 1.95mm'dir.