Mobil

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3300 TL’lik fiyatı ile başarılı olabilir mi?

Xiaomi merakla beklenen Redmi Note 9 Pro modelini Türkiye’de satışa sundu. Peki Redmi Note 9 Pro 3300 TL’lik fiyatıyla başarılı olabilir mi?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3300 TL’lik fiyatı ile başarılı olabilir mi?

Ülkemizdeki müşteri kitlesini günden güne genişleten Xiaomi merakla beklenen Redmi Note 9 Pro modelini sonunda Türkiye’de satışa sundu. Redmi Note 9 Pro’nun ülkemizde çok beklenmesinin temel nedeni ise selefi Note 8 Pro’nun hayli etkileyici bir fiyat performans oranına sahip olmasıydı.

Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde de en çok satan akıllı telefon modelleri listesinde ilk sıralarda yer alan Redmi Note 8 Pro, fiyatı ve performansıyla odak noktası olmayı başarmıştı. Peki şimdi Xiaomi Redmi Note 9 Pro da aynı performansı gösterebilecek mi?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3300 TL’lik fiyatı ile başarılı olabilir mi? - Resim : 1

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 3300 TL’lik fiyatı ile başarılı olabilir mi?

Hali hazırda Xiaomi Redmi Note 8 Pro ülkemizde 2700 TL gibi bir etiketle satılıyor. Xiaomi’nin yeni tanıttığı Redmi Note 9 Pro için belirlediği etiket ise 3300 TL. Yani arada yaklaşık olarak 600 TL lik bir fark bulunuyor.

Açık konuşmak gerekirse beklenen çıkış fiyatı da bu seviyelerdeydi. Yani şaşırmadık. Ülkemizde bu fiyat profiline çok farklı modeller var. Dolayısıyla Redmi Note 9’un işi selefi kadar kolay olmayabilir. Özellikle Samsung orta segmentte sağlam bir atak yaptı ve 3000 TL altına pek çok model tanıttı. Dolayısıyla Güney Koreli teknoloji devinin Türkiye pazarında Redmi Note 9 Pro’ya sağlam bir rakip olacağını söylemek yanlış olmaz.

Önümüzdeki dönemde Samsung’un ülkemizde popüler olan A51 ve M31 modellerini Redmi Note 9 Pro ile karşılaştıracağız. Bizleri takip etmeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar
Cihat
Bence bu fiyata bu telefon çok pahalı kullanıcısı olmak isteyenler bu gün hayal kırıklığına uğradı
Cevapla
Cengiz
Valla redmilerin yazılımı berbat malesef
Cevapla
Cihat
Performans açısından mükemmeller ama kamera yazılımları o kadar iyi değil
Misafir
Asla başarılı olamaz heleki bu büyük krizde
Cevapla
Misafir
Çöpmi yazılımı düzgün yapsın sonra yeni model çıkarsın
Cevapla
sub
bu fiyatlarla zor..rekabet edemezler..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.