Mobil

Xiaomi Redmi Pro'dan çekilen bu fotoğraflar çift kamerayı onaylıyor

Xiaomi Redmi Pro'nun gözünden çekilen bu fotoğraflar çift kameranın varlığını onaylıyor.

Xiaomi Redmi Pro'dan çekilen bu fotoğraflar çift kamerayı onaylıyor

Xiaomi'nin resmi olrak belirttiğine göre 27 Temmuz'da Çin'de tanıtılacak olan Redmi Pro ile çekilmiş iki adet fotoğraf ortaya çıktı.

Cihazla ilgili çok fazla resmi detay olmasada şirket cihazın OLED bir ekrana ve 10 çekirdekli bir işlemciye sahip olacağını ima etmişti.Daha önce sıdırılan bazı görseller ise cihazın çift kameraya sahip olacağını göstermişti.Bunların dışında cihazın Geekbench'te ortaya çıkmasıyla da üzerinde 10 çekirdekli Helio X25 işlemci ve 4GB RAM olacağı anlaşılmıştı.

Xiaomi'nin verdiği bilgilere göre şirket Vision China grubuyla Redmi Pro için bir işbirliğine gitmiş.

Vision China grubunun başkanı ise cihazın kamera özelliklerini gösteren basit bir görsel ile cihazın kendisiyle çekilmiş iki adet fotoğrafı paylaştı.

1469391471_xiaomi-redmi-pro-camera-settings.png

Kamera bilgilerini içeren görsele baktığımızda cihazın çift sensörlü kameraya sahip olacağını söyleyebiliriz.Bunun dışında cihazın kendisiyle çekilen fotoğraflarda da Bokeh(fotoğrafların arka kısmının bulanıklaştırılması) efektinin kullanıldığı farkediliyor.Bu efekt sayesinde cihazla çekilen fotoğraf daha sanatsal bir yapıya bürünüyor.Ayrıca çift sensörün etkisini de göz ardı etmemek lazım.

1469391512_xiaomi-redmi-pro-1jpg1469379395.jpg

1469391534_xiaomi-redmi-pro-2jpg1469379410.jpg

Bu örnek fotoğraflar 3072x1728 piksel çözünürlüğünde.Fotoğraflara bakılırsa cihazın yüksek kaliteli sensörlere sahip olacağını tahmin etmek zor değil.

Daha önce sızıdırılan bilgiler eğer doğruysa cihazın kamerası 13 megapiskel çözünürlüğünde ve f/2.0 odak uzaklığında olacak.Fotoğrafların detaylarına inildiğinde ise cihazın kamerasının bir 'Manuel mod' a sahip olacağını görebiliriz.Bu mod kayıpsız kalitede fotoğraf çekebilmenize olanak sağlayan RAW modu bir nevi.

Son olarak cihaz tamamen metal bir gövdeye sahip olacak.Ayrıca 5.5 inç büyüklüğünde Full HD(1920x1080p) çözünürlüklü bir ekranı bünyesinde barındıracak.Bunların dışında cihaz gücünü 10 çekirdekli Helio X25 işlemcisinden alıyor olacak.Ön kamera çözünürlüğünün 5 megapiksel olması beklenen cihazın RAM'i 4GB kapasitede işlem yapacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.