Mobil

Xiaomi Samsung’a fark attı! Samsung için tehlike çanları çalıyor!

Son dönemde global pazardaki ağırlığını arttıran Xiaomi, Asya pazarında da rakipleri ile olan farkı iyiden iyiye açmaya başladı.


Akıllı telefon pazarındaki rekabet günden güne artmaya devam ediyor. Birkaç yıl öncesine kadar Apple ile Samsung arasında geçen zirve mücadelesine şimdilerde Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi isimler de dahil oldu. Muhtemelen gelecekte realme de bu mücadelede yer alacaktır.

Çinli üreticilerin global pazarda boy göstermeleri dengeleri de toptan değiştirdi. Tam Huawei koptu geliyor derken, önüne ABD engeli çıktı. Lakin görünen o ki önümüzdeki yıllarda Xiaomi, Samsung’u Huawei’den çok daha fazla zorlayacak.

Xaiomi Samsung’a fark attı! Samsung için tehlike çanları çalıyor!

Bu durumu sadece Hindistan pazarındaki satışlara bakarak anlamak da mümkün. Malum Hindistan dediğimiz ülke yaklaşık olarak 1.5 milyarlık nüfusa sahip. Bu nüfus neredeyse Avrupa’da yaşayan insan sayısı ile aynı. Dolayısıyla üreticiler için çok önemli bir Pazar.

Kısa bir süre öncesine kadar bu pazarın lideri açık ara Samsung’du. Lakin Canalys tarafından yayınlanan son raporlara göre Samsung, Xiaomi ve Vivo’nun gerisinde kalmış durumda.

Xiaomi, Samsung’u ilk olarak geçtiğimiz yıl geride bırakmıştı. Görünen o ki 2020’de makas daha da açılmış durumda.

Muhtemelen benzer bir tabloyu global pazarda da yaşayabiliriz. Çünkü Çinli üretici sessiz ve derinden ilerleyerek zirveye doğru yaklaşıyor. Bir iki yıl öncesine kadar ilk 10 içerisinde bile olmayan Xiaomi’nin şimdilerde 4. sıraya kadar gelmiş olması elbette bir tesadüf değil.

Yorumlar
Çetin
Samsung S2 aldım halen sorunsuz çalışır durumda çekmecemde. Note 3 aldım halen çalışır durumda çekmecemde. Note 5 aldım halen sorunsuz kullanıyorum. A3(2017) aldım ve halen sorunsuz kullanıyorum. Ben şimdi bu Samsung'a ne kusur bulayım :)
Cevapla
Mehmet
huawei kullanıyorum mutluyum. Samsung hiç bir şekilde ürünlerinin arkasında durmuyor. Garantili ürünlerin hepsi kullanıcı hatası maşallah. Durum böyle olunca bunlar daha iyi günleri. İnsanlar enayi değil. Verdiği Paranın Karşılığının Bekler, vermessen Sen Beklersin :)
Cevapla
Zafer zeyno
Huawei p20 pro kullanıyorum son derece memnunum. Daha önce Samsung kullanıyordum ama çok sorun yaşadım. Ve ayrıca garanti kapsamı olmasına rağmen astrınomik ücret talep ediyorlar. Kısacası, huawei'nin üzerine cihaz tanımam.
Cevapla
Mehmet
Samsung 2 kez garantili cihazımı kullanıcı hatası diyerek ücret talep etti. (Ekranda çıkan pembe çizgi kronik bir sorun olmasına rağmen garanti kapsamına almadı) insan aynı hatayı en fazla 2 kez yapar. Uçan telefon yapsa alman.
Cevapla
Cakmak
Samsung A7 2016 vardı sar soketi bozuldu arka kapak cam olduğu için az bı kırık vardı altta servis 1000 TL fiyat çıkardı sadece arka kapak ve cecevesi değişmesi gerekiyormuş halbuki cercevede hiç bir kırık çatlak yoktu daha sonra m20 aldım ekranı kırıldı 1400 TL hesap çıkardı neymiş ekran ve anakart değişmesi gerekiyormuş sadece ekranı değiştirin parsini vereyim diyorum olamaz diyorlar bir daha asla Samsung almam
Cevapla
Ünal
Aynısını banada yaptılar 18 ay içinde 5 soket 2 batarya 2 ekran 1 sar kaplosu 1 saz kafası değişti ensonra not 8 ekranının arkası canlı bolum.cizik şeklinde ufacık çatladı sonra soket yine ağrıda yapınca arka cam değişmeden soket değiştiremiyoruz diye cam.parasi ve şirkette kullanıcı hatası sayarak 500 tl köstüler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.