Mobil

Xiaomi selfie kamerasında çığır açacak!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, selfie kamerası konusunda çalışmalarını hızlandırdı. Şirket yeni bir patent için harekete geçti!

Xiaomi selfie kamerasında çığır açacak!

Teknoloji dünyasının yükselişte olan üyesi Xiaomi, üst seviyede rekabet edebilmek için çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor. Sürekli olarak farklı tasarım dili ve özellikleri ile karşımıza çıkan Xiaomi, ülkemizde de oldukça sevilen bir marka olarak öne çıkıyor. Şirketin Türkiye’de çok kısa bir süre içerisinde önemli üreticiler ile rekabet edebilecek boyuta gelmesi, telefonlarına olan ilgiyi net bir şekilde ortaya koyuyor.

Xiaomi selfie kamerasında çığır açacak!

Akıllı telefon pazarındaki payını daha da arttırmak isteyen Xiaomi, kamera konusundaki hamlelerine bir yenisini daha ekliyor. Şirket daha önce pop-up ön kameralı telefonlarını piyasaya sürmüş ve bu modeller oldukça beğenilmişti. Böylelikle akıllı telefonlarda tam ekranlı tasarımlar ön plana çıkmış ve bu önemli sayıda kullanıcı tarafından takdir görmüştü. Şimdi ise Xiaomi çok daha farklı bir ön kamera kurulumu konusunda ciddi adımlar atmaya hazırlanıyor.

Xiaomi selfie kamerasında çığır açacak! - Resim : 1

Xiaomi’nin almaya hazırlandığı patentin sızıntısı teknoloji meraklılarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Buna göre kamera ekranın üst kısmını bölüyor ve açılabiliyor. Şimdilik bunun nasıl olacağı konusunda hiçbir fikrimiz yok ki zaten bahsi geçen durumun sadece bir patent alımı olduğunun da altını çiziyoruz.

Ancak gelecek yıllarda böyle bir girişim olursa da hiç şaşırmayacağımız kesin. Zira böyle bir ön kamera kurulumu yapılabilirse Xiaomi markalı akıllı telefonların satışlarında patlama yapmaması için hiçbir sebep yok!

Yorumlar
Meraba
Tasarımı çok garip
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.