Xiaomi 20.000 TL'lik telefon üretiyor! Alır mısınız?

Xiaomi CEO'su bugün ilginç bir soru ile karşımıza çıktı. 1.500 dolara telefon tanıtsak satın alır mıydınız diyen CEO, üst seviye premium telefon üreteceklerinin sinyallerini verdi.

Xiaomi 20.000 TL'lik telefon üretiyor! Alır mısınız?

Çinli teknoloji üreticileri bildiğiniz gibi uygun fiyata yüksek performans sunması ile telefon pazarını domine ediyor. Ancak son yıllarda Çin pazarında da bir hareketlenme oldu ve 800 dolar bandı kırıldı. Xiaomi şimdi bu bandı 1.500 dolara kadar çıkarmayı planlıyor gibi görünüyor.

1.500 dolarlık Xiaomi telefonuna hazır olun!

Xiaomi'nin CEO'su Jei Jun, resmi Weibo hesabından takipçilerine ilginç bir soru sordu. Jei Jun Weibo'da, 1.500 dolara telefon üretsek satın alır mıydınız diye takipçilerine soru sordu. Ancaka Jei Jun bu soruyu neden sorduğunu net bir şekilde açıklamadı. 

Muhtemelen Xiaomi ilerleyen aylarda karşımıza katlanabilir telefon ile çıkacak. Rakiplerinin 2.000 dolar ve üzerinde sattığı katlanabilir telefonu yine piyasayı aşağıya çekerek 1.500 dolara satacak olan Xiaomi, premium malzemeler ile telefonunu donatacak.

Xiaomi 20.000 TL'lik telefon üretiyor! Alır mısınız? - Resim : 1

Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 888 yonga seti ve 12 GB RAM'den alması beklenen Xiaomi'nin yeni katlanabilir telefonu hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Ancak Jei Jun'un 1.500 dolarlık sorusu muhtemelen çok yakında gerçek olacak.

Amerika'da 1.500 dolara satılan telefonlar Türkiye'de genellikle 20.000 TL bandında satılıyor. Peki, siz Xiaomi 20.000 TL'ye telefon satsa satın almayı düşünür müsünüz? Yoksa Xiaomi'yi fiyatına göre sunduğu performanstan dolayı mı tercih ediyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.