Mobil

Xiaomi telefonları hızlandırma yöntemleri!

Telefonunuz kasıyor mu? Sorun değil. Paylaşacağımız Xiaomi telefonları hızlandırma yöntemi ile telefonunuzu ilk günkü hızına kavuşturabilirsiniz.


Android yapısı itibariyle kullandıkça şişen bir yapıda olması ile birçok kullanıcının telefonları kullandıkça kasmaya ve yavaşlamaya başlıyor. Çinli Xiaomi bunu bildiği için MIUI arayüzünde bir takım optimizasyon araçlarına yer veriyor. Sizlerle paylaşacağımız Xiaomi telefonları hızlandırma yöntemleri sayesinde telefonunuzu ilk günkü hızıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi telefonları hızlandırma yöntemleri

Xiaomi telefonlarda bildiğiniz gibi Güvenlik isimli bir uygulama bulunuyor. Bu uygulama sistemi güvenlik açıklarına karşı taramanın yanı sıra performans sorunlarını da çözüyor. Bu uygulamayı kullanarak telefonunuzdaki tüm performans sorunlarını çözebilirsiniz.

Güvenlik uygulamasını açtıktan sonra üst bölümde yer alan Optimizasyon butonuna basın. Tüm sistemi taradıktan sonra önerilen adımları uygulayın. Daha sonra Hızı arttır bölümünden de bir tarama yapın ve uygulamaların cache yani önbellek dosyalarını silin.

Xiaomi'nin güvenlik uygulamasını hafta 1 kez yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu uygulamayı durdurmayın ve silmeye çalışmayın. 

Xiaomi telefonları hızlandırma yöntemleri

Güvenlik uygulaması da telefonunuzu rahatlamazsa kullanmadığınız ve arkaplanda çalışan uygulamaları silmenizi tavsiye ediyoruz. Bu uygulamalar kullanılmasa bile arkada işlem yaparak cihazı bazen yorabiliyor.

Güncellemeleri denetleyin

Bir diğer yöntem ise MIUI sistem yazılımını güncellemeniz. Xiaomi'nin kararlı olarak yayınladığı güncellemeleri düzenli olarak denetlemenizi ve yüklemeniz gerekiyor. Çünkü güncellemeler ile sistemde yaşanan sorunlar çözülüyor.

Telefonun kasmaması için örneğin; Kamera uygulaması yerine başka bir uygulama kullanmamaya özen gösterin. Yani telefonun birinci parti uygulamalarını kullanın.

APK dosyalarını yüklerken dikkat!

Android'e bildiğiniz gibi APK. olarak dışarıdan uygulama/oyun yüklenebiliyor. Ancak bunların bazılarında virüs yer alabiliyor. Hem güvenliğiniz hem de telefonunuzun kasmaması için Play Store dışında uygulama yüklememe özen gösterin.

Launcher olarak bildiğiniz gibi onlarca uygulama yer alıyor. Eğer çok eski bir Xiaomi veya Redmi modeli kullanıyorsanız, MIUI arayüzü yerine Nova Launcher'ı Play Store'dan indirip deneyebilirsiniz.

RAM'i rahatlatmak önemli

Arka plandaki uygulamaları sık sık kapatarak RAM'i rahatlatabilirsiniz. Bunun için görev yöneticisini açtıktan sonra "X" simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki işlemleri uygulayıp tavsiyelere uyduktan sonra cihazınızda gözle görünür bir performans artışı yaşayacaksınız.

Yorumlar
lethwin ufuk aşan
boş sayfa boş konu boş insansın vesselam
Cevapla
Profesyonel PUBG MOBİL OYUNCUSU
Peki ısınmayı nasıl çözecez
Cevapla
Zkral
İşte oda senin duşüncesizliğin oppo gibi ısınmayan ve performans üst düzey bir telefon alsaydın böyle olmazdı bende oppo reno 4 var daha hiç ısındığını görmedim ve telefonumda oyunların kapladığı yer 18.5 GB işte gerçek telefon efsane telefonu karalamak için her şeyi yapıyorlar oysa bence en iyi telefon markası oppo
Alo
Kulaklık takılıyken telefonun hoparlör unden geliyor ses takımlı moda tekli modda kulaklık normal çalışıyor güncelleme sonrası böyle oldu niye acaba
bomcuk
profesyonel pubg mi? sana oynatirlar buyuyunce koçum işte pubgyi ekmek parasını pubg den kazanamazsin
anomim
profosyomçnel papççici ab
Caner
Kardeşim onu zeki mürene sorman gerekir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.