Mobil

Xiaomi Türkiye'de telefon üretimine başladı! Fiyatlar düşebilir!

Çinli Xiaomi Türkiye'de telefon üretimine başladı. Xiaomi ve Redmi modellerinde ciddi indirimler olabilir. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.


Türkiye'ye Çinliler akın akın gelmeye devam ediyor. OPPO'nun ardından bugün de Xiaomi'nin Türkiye'de akıllı telefon üretimine başladığı açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Xiaomi'nin test üretimine başladığını müjdeledi. Peki, fiyatlar ne olacak?

Mustafa Varank Twitter hesabı üzerinden "Global teknoloji devlerinin ülkemize yatırımları devam ediyor! Xiaomi, küresel tedarikçi Salcomp ile Türkiye’de kurduğu fabrikasında test üretimine başladı. Hoş geldin Xiaomi!" açıklamasında bulundu.

Xiaomi resmi olarak Türkiye'de üretime başladı!

Türkiye'de üretim yapacak olan firmalara bazı vergilerden muafiyet uygulanıyor. Bu sayede üreticiler hem daha uyguna telefon üretecek hem de daha uygun fiyata satış yapabilecek. Bu süreç biraz uzun süreceği için fiyatlarda indirimlerin 6 ay içerisinde olması bekleniyor.

Xiaomi ve OPPO'nun Türkiye'de üretime başlaması ülkemiz için oldukça olumlu bir haber. Özellikle orta segment telefon fiyatlarında yapılacak iyileştirmeler sayesinde vatandaşlarımız daha uyguna daha hızlı telefon sahibi olabilecek. Ancak dediğimiz gibi üretimin fiyatlara yansıması biraz geç olacak. Umarız bu süreç çok rahat atlatılır ve hızlı bir şekilde üretim fiyatlara yansır.

Xiaomi

Bakan Varank konuyla ilgili olarak; Özellikle global teknoloji firmalarının Türkiye'de akıllı telefon pazarına yatırım yapmaya başladıklarını daha önce konuşmuştuk. Tüm Türkiye'nin aslında merakla beklediği bir husustan bahsediyoruz. Xiaomi telefonlarının üretildiği ve önümüzdeki dönemde üretileceği Avcılar'daki fabrikayı ziyaret ediyoruz. Bildiğiniz gibi, Xiaomi bir global teknoloji firması. Şu anda marka olarak dünyada en üst sıralara tırmanan, dünyanın en güçlü firmaları arasında yer alan Çin menşeili bir firma. İşte Xiaomi artık telefonlarını Türkiye'de üretmeye başlıyor. İşte bugün burada bulunduğumuz fabrika aslında 1975 yılında kurulmuş eski bir fabrika. Burayı satın aldılar. Burada gördüğünüz üzere modern bir şekilde fabrikayı yenilediler. 15 bin metrekarelik kapalı alanda üretim yapacaklar. Yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik 'temiz oda' oluşturdular." ifadesini kullandı.

Yorumlar
Ilknur
Hayırlı olsun.
Cevapla
Mehmet
İndirim olacağını sanmıyorum Tayip oldukça sömürüyor ülkeyi hırsızlar
Cevapla
Ahmet
Hırsız görmemişsin sen akıllsız ca hil biraz oku oku
m.ali
Lan hırsız sensin karaktersiz. Öncelikle Tayip değil Recep Tayyip Erdopan.o adam seni her türlü koruyup kolluyor. Her türlü devlet hizmetini veriyor. Daha ne istiyosun? Asıl hırsız sensin işte.
Sıradan
İşçi maliyeti Çinden daha ucuz olmaya başladı galiba..
Cevapla
Le10
Devlet o boşluğu doldurur.
Cevapla
Ali BALOĞLU
Türkiyemizde bugüne kadar ne düştüki telefon fiyatları düşecek
Cevapla
Yavuz
Turkiyede 3 şey var kaltimi inmez 1 bayrak 2 yaaa..k 3 te zam
Ünal Bozkurt
Aynen
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.