Xiaomi yeni modelinin ismini duyurdu; "Turbo"

Xiaomi, bu ay içinde piyasaya süreceği yeni akıllı telefonu Redmi Turbo 3'ün adını resmi olarak duyurdu.

Xiaomi yeni modelinin ismini duyurdu; "Turbo"

Redmi, son günlerde Çin'de piyasaya süreceği yeni bir akıllı telefonun tanıtımını yapıyordu. Piyasaya sürülmesi beklenen bu telefonun adının Redmi Note 13 Turbo olacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Ancak şirket, takipçilerini şaşırtarak söz konusu cihazın Turbo serisinin bir parçası olacağını açıkladı.

Yeni duyurulan Redmi Turbo 3 serisi, performans odaklı bir yaklaşım ile orta segmentteki rekabeti yeniden şekillendirmeyi hedefliyor. Geçen yıl piyasaya sürülen Turbo markalı telefon Redmi Note Turbo 12, Note serisine aitti. Ancak bu yıl itibarıyla, Turbo markalı telefonlar ayrı bir seri altında toplanacak. Note serisi ise, amiral gemisi özelliklerini daha geniş bir kitleyle buluşturmak üzere orta segment telefonlar sunmaya devam edecek.

Xiaomi yeni modelinin ismini duyurdu; "Turbo"

Daha üst segmentteki K serisi ise, amiral gemisi performansı ve özellikler sunan yüksek kaliteli telefonları içerecek. En alt segmentte ise numaralandırılmış seriler, Note serisinin altında konumlandırılan giriş seviyesi telefonları kapsayacak. Redmi Turbo 3'ün bu ay içinde Çin'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu cihazın global pazarda Poco F6 olarak yeniden markalandırılacağı ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip F6 ve F6 Pro'nun Mayıs ayında global pazarda tanıtılacağı öngörülüyor. Turbo serisi, güçlü performansı uygun fiyatla sunarak kullanıcılara yeni bir deneyim vaat ediyor. Redmi'nin bu yeni serisiyle orta segmentte nasıl bir etki yaratacağı merak konusu.