Xiaomi yeni nesil amiral gemisi için kolları sıvadı

Xiaomi 12 cihazı bir sertifika sitesinde görüntülendi. İşte detaylar.

Xiaomi yeni nesil amiral gemisi için kolları sıvadı

Xiaomi'nin, Qualcomm Snapdragon 898 yonga setinden güç alacak olan yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları Xiaomi 12 serisini duyurmak bir etkinlik yapması bekleniyor. Bu etkinliğin bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında yeni bir ürün lansman etkinliği ismiyle yapılması bekleniyor.

Seleflerinden farklı olarak, Çin'deki lansmanla birlikte, Xiaomi 12 serisi sadece Çin'de piyasaya sürülmeyip küresel pazarlarda da piyasaya sürülecek. Xiaomi 12 ve 12 Pro'nun 2201122G ve 2201123G model numaralarına sahip küresel versiyonu, beklediğimizden daha da yakında piyasaya sürülebilir. Cihazlar EEC sertifikası alarak gelişlerinin yakın olduğunu kanıtladılar.

Xiaomi yeni nesil amiral gemisi için kolları sıvadı

Xiaomi yeni nesil amiral gemisi için kolları sıvadı - Resim : 1

Ayrıca 2201122G model numaralı Xiaomi 12 de BIS sertifikasyon sürecinden geçti ve bu da akıllı telefonun muhtemelen Redmi Note 11 Pro/Pro+ modelleri ile Hindistan'da piyasaya sürülmeye hazır olduğunu gösteriyor. Xiaomi 12 serisi akıllı telefonların çok yakında seri üretim aşamasına girmesi ve ardından Xiaomi MIX 5'in de katılması bekleniyor. Raporlara göre standart model Xiaomi 12'nin bu yıl Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Pro ve Ultra modelleri önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek.

Spesifikasyonlara gelince, Xiaomi 12'nin kavisli bir ekranla gelmesi bekleniyor. Cihaz 120Hz yenileme hızına sahip 2K ekrana sahip olacak ve 16 GB'a kadar RAM ve 1 TB depolama alanıyla birlikte gelecek.

Telefonun ana kamera olarak Samsung ISOCELL GN5 50 megapiksel sensöre sahip olması beklenirken, diğer iki sensörün geniş açılı ve ultra geniş açılı lensler olması bekleniyor. Cihaz, şirketin kendi MIUI'si ile Android 12 işletim sistemini çalıştırıyor olabilir ve 120W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteği ile gelebilir.