Mobil

Xiaomi yoğun akıllı telefon talebini karşılamakta zorlanıyor

Çinli üretici yoğun talebi karşılamak için üretimi Çin dışına kaydırıyor.

Xiaomi yoğun akıllı telefon talebini karşılamakta zorlanıyor

Mobil dünyasının yükselen değeri Xiaomi, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde Apple ve Samsung’u tahtından indirerek mobil dünyasının bir numarası olmayı hedefliyor. Tabii bunu gerçekleştirmek çok kolay olmayacak. Ayrıca şirketin en hızlı şekilde yeni pazarlara açılması gerekecek.

Çin’in en büyük oyuncusu olmayı başaran Xiaomi, Hindistanda’da beklenen daha yüksek bir taleple karşılaştı. Reuters'a konuşan Xiaomi’nin üst düzey yöneticilerinden Hugo Barra Hindistan’da haftalık 200 bin telefon sattıklarını açıkladı. Şirket şu an için bu talebi karşılamakta zorlanıyor ve nakliye işlemi için özel uçaklar tutuluyor.

Xiaomi kullanıcılardan gelen taleple birlikte akıllı telefon üretimini farklı ülkelere de kaydırmayı planlıyor. Foxconn’la görüşme halinde olan şirket ilk olarak Hindistan ve Brezilya’da üretim işlemine başlayacak.

Xiaomi bu yılın ilk yarısında 2014 sonuna kadar Tayland, Rusya, Türkiye ve Meksika gibi yeni pazarlara açılacağının bilgisini vermişti, ancak yoğun talebin karşılanamaması üzerine şirket şu an için beklemeye geçti.

Birçok Asya ülkesine girme hazırlıkları yapan Xiaomi görünüşe bakılırsa pek çok mobil oyuncunun korkulu rüyası olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.