Mobil

Xiaomi zoru başardı! 10 dakikada tam şarj, Apple mühendisleri şaşkın!

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Xiaomi, hızlı şarj teknolojileri tarafında önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi zoru başardı! 10 dakikada tam şarj, Apple mühendisleri şaşkın!

Teknoloji sektöründeki büyük isimlerin başında gelen Xiaomi, şu sıralar hızlı şarj teknolojilerine odaklanmış durumda. Çinli üretici hızlı şarj teknolojileri ile birlikte telefonları 10 dakikanın altında bir sürede tam şarja ulaştırmak için çabalıyor. Hali hazırda 5000 mAh’lık ortalama bir batarya 20 dakika gibi bir sürede şarj olabiliyor. Yani mevcutta bu sürelere inmeyi başarmış markalar mevcut.

Fakat Xiaomi bu süreyi daha da aşağılara çekerek 10 dakikanın altına indirmek istiyor. Çinli üreticinin yeni geliştirdiği şarj teknolojisi ile bu durum gerçeğe dönüşecek. Yani artık telefonlarınızı 10 dakikadan da kısa bir süre içerisinde şarj etmeniz mümkün olacak.

Xiaomi zoru başardı! 10 dakikada tam şarj, Apple mühendisleri şaşkın!

Hali hazırda geliştirme aşamasında olan bu yeni şarj teknolojisinde büyük ilerleme kaydedilmiş durumda. Xiaomi mühendisleri şimdilerde telefonun soğutma sistemi üzerinde çalışıyorlar. Malum bu kadar yüksek hızlı şarjlarda, çok sağlam bir soğutma sisteminin telefonu koruması gerekiyor.

Muhtemelen ufak pürüzler halledildiğinde bu yeni şarj teknolojisi, kullanıcıların beğenisine sunulacaktır. Belki de önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan Xiaomi 13 ya da 13T serisinde bu hızlı şarj özelliğini görebiliriz.

Apple’a kalsa bu kadar kısa zamanda bir telefon bataryasının kusursuz bir şekilde doldurulması mevcut koşullarla imkansız olarak değerlendirilmişti. Lakin görüldüğü üzere, yapan her koşulda yapıyor.

Yorumlar
saçma başlık
apple isterse 10 katını yapar ama apple uzun ömür istiyor. bu teknoloji bataryayı öldürüyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.