Mobil

Xiaomi'den büyük başarı! Apple'ı piyasadan silebilirler!

Çinli Xiaomi, dünya çapında başarılara imza atmaya devam ediyor. Xiaomi şimdi de 12 ülkede lider telefon markası olduğunu açıkladı.

Xiaomi'den büyük başarı! Apple'ı piyasadan silebilirler!

Uygun fiyatlı telefonları ile piyasayı domine eden Xiaomi'nin bundan 4-5 yıl önce Apple'ı bile geride bırakacağını söylesek kaçınız inanırdı? Çinli dev azmetti, piyasayı iyi okudu ve kullanıcı isteklerine kulak verdi. Xiaomi bu emeğinin ve çalışmasının karşılığını da şimdiler de almaya başladı.

Xiaomi rekordan rekora koşuyor

Türkiye'de yakın zamanda telefon üretmeye başlayan Xiaomi, bugün dosta korku salan yeni pazar araştırmasını açıkladı. Xiaomi; İspanya, Rusya, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, Litvanya, Malezya, Hindistan, Nepal, Myanmar ve Kolombiya ülkelerinde lider telefon üretici konumunda olduğun duyurdu.

Şirketin üst yöneticisi, Xiaomi'nin Avrupa pazarında ilk kez ikinci sırada yer aldığını; ve arka arkaya iki çeyrek boyunca Doğu Avrupa'da liderliğini sürdürdüğünün de altını çiziyor. Xiaomi ayrıca “Çin'deki en iyi 50 küresel marka” sıralamasında da dördüncü sırada yer aldı.

Xiaomi'den büyük başarı! Apple'ı piyasadan silebilirler! - Resim : 1

Daha önce, Xiaomi Group 2020'de akıllı telefonlardan 152,2 milyar yuan kazandığını açıklamıştı. 2019'a göre yüzde 24.6 daha fazla gelir elde eden Xiaomi'nin 2020'de dünya çapındaki mobil cihaz sevkiyatları 146,4 milyon adede ulaşmıştı. Firma yıllık yüzde 17.5 büyüme oranı ile dikkatleri de üzerine çekmeyi başardı.

Xiaomi, 2021 için küresel pazara 200 milyondan fazla akıllı telefon satmak için planlarını yapıyor. Ancak bu planların uygulanması koronavirüs salgını tarafından engellenebilir. Xiaomi'nin özellikle güçlü olduğu Hindistan, koronavirüs yüzünden çok zor günler geçiriyor.

Hatta Hindistan tarihinin en kötü dönemini koronavirüs ile yaşıyor diyebiliriz. Bu yüzden Xiaomi'nin 200 milyon hedefi yalan olabilir. Çünkü Hindistan'da insanlar telefon değil can derdinde.

Çinli firma bunu bildiğinden muhtemelen 2021 yılı içerisinde Avrupa pazarına daha fazla önem verecek. Yeni telefonlarını Türkiye pazarına da hızlı bir şekilde sunmasını beklediğimiz Xiaomi, bakalım uzun dönemde Apple'ı saf dışı etmeyi başarabilecek mi?

Yorumlar
Evzzzz
Ever fakir ulkelerden oda iPhone alacak imkanlari olmadığı icin
Cevapla
Muhammet
İphone boş fiyatlar yapıyor ve sen Apple fanı olaral bunu yazmanda yazık
Brksrc
Aynen katılıyorum benimde param yoktu Xiaomi aldım kullaniyorum..Yapicak bişey yok..
Bloodin
Bizde kullanılan imei atılmış yurtdışı telefonları saysalar Türkiye'de de açık ara birinci olduklarını bilirler. Resmiyette birinci olmaları ise çok zor çünkü distribütor diye atadıkları firmalar kazıkçı!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.