Xiaomi'den oyunculara özel yeni monitör

Xiaomi'nin Redmi Display G Pro 27 Mini LED oyuncu monitörü, önceden satışa sunuldu ve fiyatıyla dikkat çekiyor.

Xiaomi'den oyunculara özel yeni monitör

Xiaomi'nin alt markası Redmi, Çin pazarına yönelik olarak tasarladığı ekonomik fiyatlı yeni oyun monitörü "Redmi Display G Pro 27"i tanıttı. Bu 27 inçlik 2K çözünürlüklü (2560x1440) Fast IPS panele sahip monitör, özellikle rekabetçi oyunlar için büyük önem taşıyan 180Hz'lik yüksek yenileme hızına ulaşıyor. 1ms GTG tepki süresiyle hareket bulanıklığını ve hayalet görüntüyü en aza indiren cihaz, Overdrive (OD) özelliği sayesinde keskin ve net görüntüler sunuyor.

Redmi Display G Pro 27'nin dikkat çekici özelliklerinden biri de 1152 bölgeye sahip Mini LED arka ışıklandırma sistemidir. Bu sistem, 1000 nit'e kadar ulaşan parlaklık değerleriyle olağanüstü kontrast ve renk canlılığı sağlıyor. Derin siyahlar ve canlı renklerle donatılan monitör, FreeSync teknolojisi sayesinde ekran yırtılmasını önleyerek akıcı bir oyun deneyimi vadediyor.

Xiaomi'den oyunculara özel yeni monitör

Ayrıca QD quantum dot teknolojisine sahip olan bu model, %100 sRGB, %99 DCI-P3 ve %97 Adobe RGB renk gamlarını kapsayarak, 10 bit (8bit+FRC) renk derinliği ve ΔE<2 renk doğruluğu ile profesyonel düzeyde renk sadakati sunuyor. TÜV düşük mavi ışık sertifikası ise uzun oyun maratonlarında göz yorgunluğunu en aza indiriyor.

Tasarım açısından da iddialı olan G Pro 27, üç kenarı dar çerçeveli şık bir görünüme sahip. OSD menü kontrolü için bir joystick, ortam aydınlatması için dairesel RGB ışıklandırma efektleri, iki adet DP1.4 portu, iki HDMI 2.0 portu ve bir ses çıkışı portu gibi geniş bağlantı seçenekleri sunuyor.

Ergonomi ve esneklik konusunda da kullanıcıları düşünen bu monitör, ayarlanabilir döner bir standa ve VESA duvar montajına uyumluluk sunuyor. Yaklaşık 6.8kg ağırlığındaki monitör, 65W güç adaptörü ile birlikte geliyor ve Xiaomi tarafından 3 yıl garantili.

Fiyatlandırma konusunda da rekabetçi bir yaklaşım sergileyen Redmi, G Pro 27 modelini JD.com üzerinden 2199 yuan (yaklaşık 310$) başlangıç fiyatıyla ön satışa sundu. 10 yuanlık depozito ile yapılan ön siparişlerde, toplam fiyattan düşürülecek olmasıyla son fiyat 1999 yuan'a (yaklaşık 282$) düşüyor. Bu uygun fiyatlandırma ve sunduğu özelliklerle Redmi Display G Pro 27, oyun tutkunları için cazip bir seçenek haline geliyor.