Mobil

Xiaomi'den popüler Redmi modeli için kötü haber! Yazılım desteği sona erdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz ayın ardından bu ayda da bazı akıllı telefon modellerine yönelik desteğin sona erdiğini duyurdu.

Xiaomi'den popüler Redmi modeli için kötü haber! Yazılım desteği sona erdi

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, Çin’in Samsung’u olma yolunda ilerliyor. Her seviyeden akıllı telefon geliştiren ve kendini sadece akıllı telefonlarla sınırlamayan Çinli teknoloji devi, tabletten kulaklığa, akıllı lambadan akıllı prize kadar pek çok farklı kategoride rekabet içerisinde.

Üstelik şirketin önümüzdeki yılın sonlarına doğru elektrikli otomobil pazarındaki ilk otomobil modelini tanıtmak istediği de biliniyor. Öte yandan teknoloji şirketlerinin işi yalnızca bu cihazları satışa sunmakla bitmiyor.

Xiaomi'den popüler Redmi modeli için kötü haber! Yazılım desteği sona erdi

Satış sonrası destek de markanın tercih edilebilirliğini arttıran en önemli detaylardan biri. İşte şirketler de bu durumun farkında oldukları için, yazılım desteğini mümkün olduğunca uzun tutmak istiyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, bazen yolun sonuna gelinebiliyor. İşte Xiaomi’de bu ay itibariyle yolun sonuna gelen yeni 4 akıllı telefon modelini resmen açıkladı.

Çinli teknoloji devinden yapılan açıklamaya göre, bundan sonra Redmi K30, Redmi 8, Redmi 8A ve Redmi K30 5G için yazılım desteği sunulmayacak. Tabi buna güvenlik paketi ve yeni Android güncellemeleri de dahil. Gerek Redmi K30’un gerekse de Redmi 8’in 2019 yılının sonlarına doğru tanıtıldığı düşünüldüğünde, her bir telefon için 3 senenin biraz daha üzerinde yazılım desteği verildiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Bilinmeyen
3 Sene yazılım desteği için yeterli bir süre bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.