Xiaomi’den Türkiye’deki bir modele müjde!

Güncelleme çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Pad 5 modeli için Android 12 yayınlama kararı aldı.

Xiaomi’den Türkiye’deki bir modele müjde!

Xiaomi, Android 13 sürümünde son aşamaya geçti. Şirket, şu sıralar beta çalışmalarını sürdüren şirket, diğer yandan eski sürümlerin dağıtımını ihmal etmiyor. Son olarak şirket Türkiye’de de kullanılan bir model için daha Android 12 güncellemesi yayınlama kararı aldı.

Android 12 yolda

Xiaomi geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunulan Pad 5 için Android 12 yayınlama kararı aldı. Pad 5 cihaz kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüzüyle çıktı. Her ne kadar daha sonra MIUI 13 alsa da Android sürümünde sabit kaldılar. 

Tabletin Android 12 güncellemesi alacağı yeni bir haber değil. Zira geçtiğimiz haftalarda sürüm şirketin sunucularında tespit edildi. Hatta burada Pro varyantının da sürümü alacağı kesinleşti. Ancak bu noktada Türkiye ile ilgili bir detay yoktu. Kısa süre önce ise beklenen haber geldi ve sürümün V13.0.3.0.RKXTRXM yapı numarasıyla en geç bu ayın sonuna kadar kullanıcılara ulaşacak.