Xiaomi'den yeni katlanabilir telefon hamlesi!

Xiaomi yeni katlanabilir telefon hamlesiyle gündeme geldi. Twitter üzerinden Xiaomi'nin satın aldığı bir patentin paylaşılmasıyla şirketin planları ortaya çıktı.

Xiaomi'den yeni katlanabilir telefon hamlesi!

Xiaomi görünüşe göre yeni bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu sefer katlanabilir telefon, tam ekran deneyimi sağlamak için selfie kamerasında bazı değişiklikler yapacak.

Xiaomi'den yeni katlanabilir telefon hamlesi!

xiaomi

Haber, Çinli teknoloji devinin Twitter'da @Shadow_Leak tarafından paylaşılan bir patenti aracılığıyla ortaya çıktı. Tweet'te paylaşılan görsellere baktığımızda akıllı telefonun iki ekran paneline sahip olduğunu görebiliyoruz. Daha büyük birincil ekran içe doğru katlanırken, dış panellerden biri daha küçük ikincil ekrana sahip. Bu arada, arka panelin diğer yarısı, üç görüntü sensöründen oluşan ana arkaya bakan kamera sistemini barındırıyor.

Bununla birlikte, her sensörün tam olarak hangi işlevleri sunduğu bilinmiyor. Bu arada, ön kısımda selfie kamerası için herhangi bir çentik veya ekran altı sensörünün herhangi bir göstergesi bulunmuyor. Bunun yerine, marka pop-up trendini canlandırmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Selfie kamerası, motorlu olması muhtemel bir açılır mekanizmaya yerleştirilmiş. Yükselen bu modüle baktığımızda, çift ön kamera kurulumu anlamına gelen iki kesik görebiliriz .Görüntüler sadece bu birkaç ayrıntıyı ortaya çıkarırken, tweet bu modele bir yenisini daha ekledi. Görünüşe göre yeni katlanabilir akıllı telefon, daha uzun pil ömrü sağlamak için daha büyük pillere sahip olacak. Böylece, Xiaomi'nin böyle bir cihaz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şimdilik cihaz hakkında bilinenler bundan ibaret ancak yakında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.