Mobil

Xiaomi'den yeni telefon mu geliyor?

Xiaomi Red Rice Note geliyor


Çin'in önde gelen firmalarından Xiaomi'nin yeni telefonu hakkında söylentiler çıktı. TENNA isimli Çinli firmanın FCC üzerinden çıkardığı telefon hakkındaki söylentiler büyük ölçüde gerçek.

TENNA'ya göre Xiaomi'nin yeni telefonu Red Rice Note ismiyle gelecek ve 5.5 inç boyutta bir phablet olacak. 720X1280 ekran çözünürlüğü sunacağı söyleniyor ve eğer öyleyse hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü 720x1280 ekran çözünürlüğü 5.5 inç ekrana kötü bir ekran kalitesi sunabilir. Ayrıca FCC sertifikası iki modeli işaret ediyor.

 1394979771_teasers-hint-at-sunday-unveiling-of-xiaomi-redmi-note-1.jpg

Bir tanesi sekiz çekirdekli 1.4 GHz işlemci ile gelecek ve diğeri de 8 çekirdekli 1.7 GHz CPU ile çalışacak. İşlemci modelleri MediaTek tarafından üretilen MT6592 modeli olacak.

 

Ayrıca pazardaki fiyatları 130$ civarında olacak telefonların 1 GB RAM ile gelecekleri belirtiliyor. Geçtiğimiz ay Singapur'da tanıtılan modeli Xiaomi Redmi de çok ilgi görmüş ve pazara iyi bir satış rakamıyla başlangıç yapmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.