Mobil

Xiaomi’nin Akıllı Telefon Satışları Beklentilerin Altında Kalacak

Xiaomi’nin 2015 sonuna dek 73 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmesi bekleniyor.

Xiaomi’nin  Akıllı Telefon Satışları Beklentilerin Altında Kalacak

DigiTimes tarafından yayınlanan son raporda dünyanın en büyük beşinci mobil üretici olan Xiaomi’nin 2015’ya dair satış rakamları beklentilerin altında kalabilir. Akıllı telefon satışları bir önceki çeyrekte ilk defa düşüş gösteren Xiaomi, 2015 hedeflerini 80 ila 100 milyon arasında akıllı telefon satışı olarak açıklamıştı. 

İlginizi çekebilir>> 

Xiaomi'nin akıllı telefon satışları 73 milyonda kalacak

Çinli bir analiste göre Xiaomi’nin 2015 akıllı telefon satışlar 73 milyonda kalacak. Çinli şirketin çeyrek satışları birer birer değerlendirildiğinde; ilk çeyrekte 15 milyon akıllı telefon satan Xiaomi ikinci çeyrekte bu rakamı 20 milyona yükseltmeyi başardı. Üçüncü çeyrekte ise 18.5 milyon satış gerçekleştiren şirketin yıl genelinde 73 milyon rakamına ulaşması için son çeyrekte en az 19.5 milyon telefon satışı gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Xiaomi Başkanı Lei Jun son yaptığı açıklamada “Satış rakamlarından ziyade kullanıcı memnuniyetini hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu. “Düşük maliyetli yüksek kalitede ürünler” kavramını yaymak istediklerini belirten Jun, akıllı telefonların yanı sıra tablet, televizyon, yönlendirici, kamera, hava filtreleri ve giyilebilir teknoloji kategorilerinde ürün sunan Xiaomi’yi Çin’in Sony’si yapmayı hedefliyor. 

ilginizi çekebilir>> 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.