Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Türkiye'ye mi geliyor?

Fiyat bilgisi gelen akıllı telefonun Türkiye'de satılacağı bildirildi.

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Türkiye'ye mi geliyor?

Xiaomi’nin 22 Temmuz’da duyuracağı yeni amiral gemisi akıllı telefon Mi4, xiaomiworld (şirketin resmi sitesi değil) sitesinde listelendi. Muhtemelen temsili bir resmi yer verildiği satış listesinde telefon için 600$’lık bir fiyat öngörülüyor.  Bir süredir sızıntılar eşliğinde ortaya çıkan Xiaomi Mi4’ün teknik özellikleri henüz bilinmiyor ancak sitede bazı detaylara yer verildiği görülüyor. Bunlar;

-5,5inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekran, inç başına 538ppi

-2.5GHz’de çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 işlemci, Adreno 420 GPU

- OIS destekli 16MP arka kamera,

- 3GB RAM ve 32GB dahili depolama

- 3G ve 4G LTE desteği

1405581350_gsmarena001-1.jpg

Görüldüğü üzere telefon iddia edilen teknik özelliklerle üst düzey görünüyor. Quad HD ekran ve Snadragon 805 ilk bakışta bizlere Galaxy S5 LTE-A modelini hatırlattı.

Tüm bu bilgileri bir tarafa koyarsak bizi asıl heyecanlandıran nottan söz edelim. Üst bölümdeki ilan fotoğrafında da görüldüğü üzere fiyat bilgisinin hemen üzerinde Xiaomi Mi4’ün Filipinler, Malezya, Endonezya, Rusya, Brezilya, Vietnam, Türkiye, Tayland ve Hindistan’da satışa sunulacağı bilgisi yer alıyor.

Redmi Note, Redmi 1S ve Mi3 akıllı telefonları Hindistan’da satışa çıkaran Xiaomi’nin yeni 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefonu da yine sözü edilen ülkelerde satışa sunacak olması açıkçası birçok kullanıcıyı şimdiden heyecanlandırdı.