Xiaomi'nin yeni modeli yapay zeka özellikli kamerasıyla ön plana çıkıyor

Xiaomi'nin yeni akıllı telefonu Civi 4 Pro, yapay zeka ile güçlendirilmiş bionik çift ön kamerası ile kullanıcılarına sıradışı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Xiaomi'nin yeni modeli yapay zeka özellikli kamerasıyla ön plana çıkıyor

Xiaomi, Çin'de bugün saat 14:00'te gerçekleştireceği bir lansmanla yeni akıllı telefon modeli Civi 4 Pro'yu tanıtacak. Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden biri, yapay zeka destekli 32 megapiksel çözünürlüğünde çift ön kamera kurulumu olacak. Bu kameralardan biri 78 derecelik, diğeri ise daha geniş bir görüş alanına sahip 100 derecelik bir açı sunacak.

Yapay zeka destekli özellikler arasında, özellikle yaşlanma belirtisi olan boyun kırışıklıklarını giderme yeteneği bulunuyor. Bu özellik, yapay zekanın fotoğrafçılıkta kullanımı açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

Xiaomi'nin yeni modeli yapay zeka özellikli kamerasıyla ön plana çıkıyor

Cihazın diğer yapay zeka destekli imaj özellikleri arasında cilt tonunu eşitleme ve dişleri beyazlatıp gözleri parlaklaştırma gibi fonksiyonlar yer alıyor. Ayrıca Xiaomi 14 Ultra modelinden alınan "Master Portrait" fonksiyonu da kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Civi 4 Pro'nun arka kamerası ise, Leica ile işbirliği içinde geliştirilen özel lenslere sahip. Ana kamera, geniş bir f/1.63 diyafram açıklığına ve yüksek dinamik aralık sunan OmniVision Light Hunter 800 sensöre ev sahipliği yapıyor. Bu sensör, daha önce Redmi K70 Pro modelinde kullanılmış ve 13.2 EV dinamik aralık sunmuştu.

Bu teknolojik özellikler, Xiaomi Civi 4 Pro'yu sadece bir telefon olmaktan çıkarıp, özellikle fotoğrafçılık ve görsel medya tutkunları için cazip bir araç haline getiriyor. Cihazın sunacağı bu yenilikçi özellikler, kullanıcıların günlük yaşamlarında ve özel anlarını kaydederken daha kaliteli ve etkileyici görseller oluşturmalarına olanak tanıyacak.