Mobil

Xperia Android 6.0 Marshmallow Concept güncellemesiyle ön yüklü uygulamalar silinebilecek

Sony, Android 6.0 güncellemesiyle birlikte sistemde ön yüklü olan uygulamaların silinebilmesini mümkün kılacak.


Sony bildiğiniz üzere bir süredir Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact sahipleri için Android 6.0 güncellemesini beta aşamasında sunuyor. Kullanıcıların kendi istekleriyle katıldığı Android 6.0 Marshmallow Concept sürümü kısa süre önce kapsamlı bir güncelleme aldı.

Her güncelleme sonrası Xperia cihazlarda yer verdiği arayüzü önemli ölçüde hafifleten Sony, son güncellemeyle kullanıcı yararına önemli bir özelliği daha arayüze getirdi. Üstelik bu detay arayüzü hafifletme çalışmalarına büyük katkı sunacak.

1449289902_1.jpg

Android 6.0'da sistem uygulamamları silinebilecek

Xperia Android 6.0 Marshmallow Concept güncellemesiyle Sony artık sistemde yer alan ön yüklü uygulamaların kaldırılmasına izin verecek. Ön yüklü gelen Sony ve Google uygulamaları istenildiği takdirde kullanıcı tarafından silinebilecek. Hangouts silinebilecek uygulamaların dışında tutuluyor. Sony söz konusu yeniliği ocak ayında yayınlanan Android 6.0 güncellemesine dahil edecek. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.