Mobil

Xperia M4 Aqua'nın 8GB'lik sürümü başınıza iş açacak

Sony suya ve toza dayanıklı telefonun 8GB'lik sürümünde kullanıcılara çok düşük miktarda alan bırakıyor.

Xperia M4 Aqua'nın 8GB'lik sürümü başınıza iş açacak

Sony’nin mart başında gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi’nde duyurduğu Xperia M4 Aqua akıllı telefonu satın almayı düşünüyorsanız tercihiniz kesinlikle 16GB’lik sürüm olmalı, zira 8GB’lik sürümde bellek sorunuyla karşılaşacaksınız.

Orta düzeyde suya ve toza dayanıklı nadir telefonlardan biri olan Xperia M4 Aqua’nın 8GB’lik sürümünde kullanıcılara sadece 1.26GB’lik alan bırakılmış durumda. Xperia Blog sitesine göre sistemdeki birçok uygulama silinmesine rağmen 400MB’lik alan daha boşaltılabiliyor. Bu da şu anlama geliyor; Xperia M4 Aqua’nın 8GB’lik sürümünü alan kullanıcılar kesinlikle hatırı sayılır bir depolama sahip hafıza kartı kullanmak zorunda ve her defasında verilerini bu karta taşıyacak.

Üst düzey telefonlarda üreticilerin 16GB’lik sürümü yavaş yavaş terk ederken, orta düzey telefonlarda ise 8GB’lik sürümlerin artık ortadan kalması gerekiyor. 

1433793190_gsmarena001-2.jpg

Dilerseniz sonraki sayfalarda Xperia M4 Aqua'ya yakından göz atabilirsiniz. 

1425279611_gsmarena003.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.