Mobil

Xperia Marshmallow Launcher'ı (Başlatıcı) diğer Android cihazlarda deneyin

Sony'nin Android 6.0 Concept güncellemesinde yer verdiği başlatıcı uygulaması diğer Android cihazlarla uyumlu hale getirildi.

Xperia Marshmallow Launcher'ı (Başlatıcı) diğer Android cihazlarda deneyin

Sony Xperia Z3 ve Z3 Compact için Android 6.0 Marshmallow Concept (beta) güncellemesini bir süredir kullanıcılar tarafından test ediliyor. Japon üretici resmi güncellemeyi henüz başlatmış değil. Ancak güncellemenin sistem dökümünü yavaş yavaş diğer Android kullanıcılarının yaralanabileceği duruma getiriliyor. Şu ana dek sadece Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact’ta kullanılan başlatıcı uygulaması neyse ki XDA geliştiricileri sayesinde diğer Android 5.0 ve üzeri sürümlere sahip cihazlara uyarlandı.

1454489548_2z6tena.png1454489554_9q8e2w.png

XDA Geliştiriciler sitesinin tanınan üyelerinden Kruns, Sony’nin Android 6.0 Concept güncellemesine dahil ettiği Xperia Launcher’ı diğer Android cihazlara yüklenebilecek hale getirdi. Hatta telefonun CyanogenMod tabanlı özel bir ROM bulunan kullanıcılar bile başlatıcıdan yararlanabiliyor. Tek yapmanız gereken buradan ilgili kaynağa giderek telefonunuzla uyumlu olan APK dosyasını indirmek. İndirme linkleri alt bölümde de mevcut.

Xperia kullanıcıları için:
https://plus.google.com/109171102813...ts/QsgX7HboddQ
CyanogenMod kullanıcıları için:
https://drive.google.com/file/d/0B_K...p=docslist_api
Diğer Android cihaz kullanıcıları için:

APK dosyasını telefonunuza kurduğunuzda Başlatıcı ilk olarak modern görümde kurulu olacak. Bunu değiştirmek için parmağınızı bir süre ekran üzerinde bekletip, alt bölümde beliren “Ayarlar>>Ana ekran düzeni>>Klasik” bölümünden değiştirebilirsiniz. Yine Ayarlar bölümünde Launcher’ı ilişkin çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz. Son olarak uygulamada ufak çaplı bazı sorunlarla karşılaşabileceğiniz belirtelim. Ancak geliştirici ilerleyen zamanlarda APK dosyasını güncelleyecektir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.