Mobil

Xperia Selfie akıllı telefonun videosu yayınladı

Sony yeni cihazı gün içerisinde resmen duyuracak.


Sony gün içerisinde özçekim (selfie) kamera moduyla öne çıkan bir akıllı telefon duyurusu gerçekleştirecek. Xperia C3 ya da Xperia Selfie olarak adlandırılacak akıllı telefon en az 5-inç ekran büyüklüğüne ve 2.500mAh kapasiteli pile sahip olacak.

Xperia Selfia akıllı telefonun önünde standartlardan daha büyük bir kamera sensörü yer alıyor. LED flaş ile desteklenen ön kamera son dönemin modası selfie çekim tutkunları için çeşitli filtrelerle resim üzerinde düzenlemeler yapma olanağı da sunuyor.

Akıllı telefonda selfie çekim oldukça basit bir hale getirilmiş. Telefon arkasına art arda iki defa tıkladığınızda fotoğraf çekiliyor. Videoda görüldüğü üzere tıklama sonrası bir süre bekleniliyor, görünüşe bakılırsa en iyi pozu vermek için çekim esnasında  zamanlayıcı devreye giriyor. Arka kamera ile çekilen görüntülerde ise en iyi çekim için telefonun sesli komutlarla kullanıcıya talimatlar verdiği görülüyor. Alt bölümdeki videodan detaylara göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.