Mobil

Xperia Tablet Z için Android 4.2.2 güncellemesi başladı

Sony, yeni nesil tableti için kapsamlı bir güncellemeyi başlattı.


Sony’nin ocak ayında tüketicilere sunduğu ve Xperia Z ile benzer detaylar sergileyen şık tasarıma sahip modeli Xperia Tablet Z için Android 4.2.2 güncellemesini resmen başlattı. Kısa süre önce ülkemizde de satışa sunulan tablet, hatırlanacağı üzere LTE ve Wi-Fi olmak üzere iki farklı versiyonda satışa sunulmuştu. Android 4.2.2 güncellemesi ise ilk olarak LTE versiyonuna sunuluyor. Ülkemizde satışta olan Wi-Fi versiyonu içinse güncellemenin kısa süre içerisinde dağıtılacağı ifade ediliyor.

1375784640_xperia-tablet-z-android-4.2.2-640x400.jpg

Xperia Z/ZL/ZR modelleri için dağıtıma sunulan Android 4.2.2 güncellemesi ile aynı yapı numarasında olan güncellemenin dağıtımı OTA (şebeke üzerinde) ve Sony’nin resmi yardımcı uygulaması PC Companion üzerinden gerçekleştiriliyor. Güncelleme kapsamında daha hızlı arayüz geçişlere kavuşan tablette performans artışının da sağlandığı bildiriliyor.

Android 4.2’nin yenilikleri arasında yer alan Daydream ekran uygulaması, hızlı ayarlar menüsü ve kilit ekrana widget desteği de yine güncellemenin getirdiği yenilikler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.