Mobil

Sony, Xperia XZ2 Pro'yu ne zaman tanıtacak?

Sony'nin 4K ekranlı amiral gemisi modeli Xperia XZ2 Pro'nun varlığı sızdı. Peki, Xperia XZ2 Pro nasıl olacak?

Xperia XZ2 Pro geliyor

Bazılarınızın hatırlayabileceği gibi, MWC'den önce, Sony'nin tanıtımda üç yeni amiral gemisi akıllı telefon tanıtacağı iddia edilmişti. Ancak şirket, Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact olmak üzere iki telefon tanıttı.  Açıkçası, bu iddialar halen devam ediyor ve Xperia XZ2 Pro’nun tanıtılabileceği söyleniyor.

İddialara göre Xperia XZ2 Pro, 4K çözünürlüklü 18:9 en boy oranıyla 5.7 inçlik OLED dokunmatik ile gelecekti. Hiçbir şey henüz kesin değil, ama son zamanlarda Pro'nun piyasaya sürüleceğine dair bilgiler geliyor.

Sony, Xperia XZ2 Pro'yu ne zaman tanıtacak? - Resim : 1

Aşağıda göreceğiniz FCC raporlarında üç ID yer alıyor. Bunlar, PY7-24118Q, PY7-21831A ve PY7-00718V. FCC'nin web sitesinde yer alan ürünlerle ilgili bilgilerde, cihaz boyutlarına bakıldığında PY7-21831A ve XY250118Q  numaraları, XZ2 Compact ile Xperia XZ2'yi açıkça tanımlamaktadır.

Sony, Xperia XZ2 Pro'yu ne zaman tanıtacak? - Resim : 2PY7-00718V bunlardan ayrılıyor ve Sony, tasarımda yer alan bir değişiklik nedeniyle devam eden sertifikasyon için bir iptal talebinde bulundu. Bu, MWC 2018'in başlamasından kısa bir süre önce gerçekleşti ve cihazın son dakika değişikliği nedeniyle Barcelona fuarında tanıtılmayacağını ima edildi. Bu telefonun Xperia XZ2 Pro olduğu düşünülüyor. Muhtemeln Sony, yapılacak bir değişiklik veya strateji nedeniyle telefonun tanıtımını son anda iptal etti.

Sony, Xperia XZ2 Pro'yu ne zaman tanıtacak? - Resim : 3

Diğer bir bilgi UAProfs (Kullanıcı Aracısı Profilleri) aracılığıyla geliyor. Muhtemelen çoğunuzun bildiği gibi, bu genelde cihazların duyurusundan önce ortaya çıkar ve ekran çözünürlüğü gibi bazı teknik bilgileri sunar. Bir ay kadar önce, Xperia cihazları ile ilgili UAProf üzerinde H82XX, H83XX ve H81XX olmak üzere üç model gösterimi ortaya çıkarıldı.

Sony, Xperia XZ2 Pro'yu ne zaman tanıtacak? - Resim : 4

Xzeria XZ2, H8266, XZ2 Compact ise H8324 numaralarına sahip. Yani, H81XX numaralı model tanıtılmadı ve UAProf üzerinde bu telefonun Android 8.1 ve 4320 x 2160 piksel çözünürlükte ekrana sahip olduğu görülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.