Mobil

Xperia XZ2 ve XZ2 Compact'ta neden kulaklık jakı yok?

Sony'nin en yeni Android akıllı telefonları olan Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, şirket için önemli bir değişiklik oldu

Sony kulaklık jakını neden kaldırdı?

Sony'nin en yeni Android akıllı telefonları olan Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, şirket için önemli bir değişiklik oldu. Ancak bazıları bu telefonlara olumlu bakmıyor. Yakın zamanda bir Soru-Cevap'ta Sony, kulaklık jakını neden en son amiral gemisi telefonlarından çıkardığı konusunda açıklama yaptı.

Hatırlayacak olursanız, Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact MWC 2018 etkinliğinde resmen ilan edilmişti. Sony'nin son birkaç yıldır aynı tasarımları kullanması tepkilere yol açmıştı ve bu nedenle yeni tasarıma geçiş yaptı.

Her ne kadar tasarım yeni olsa da, Xperia XZ2 ve XZ2 Compact kalınlığıyla düşük puan aldı. Amiral gemisi akıllı telefonların oldukça ince olduğu bir pazarda, özellikle Samsung ve Apple 7 mm ile 8 mm arasında telefon sunarken, Sony’den 12 mm'ye kadar kalın telefonları görmek biraz garipti.

Xperia XZ2 ve XZ2 Compact'ta neden kulaklık jakı yok? - Resim : 1

Ne olursa olsun ekstra kalınlık, daha büyük bataryalara ve hatta daha büyük telefonlarda yeni geliştirilmiş titreşim motorlarına yer açar. Ancak, görünüşe göre Sony, bazı potansiyel müşterileri rahatsız eden kulaklık jakı için yer ayırmadı

Sony bir blog yazısında, kulaklık jakının yeni Ambient Flow tasarım diline geçişin bir parçası olarak kaybolduğunu söyledi. Şirket, tasarımcının bu tasarımı oluşturması için “kulaklık jakını çıkarması” gerektiğini söylüyor.

Ayrıca, kablolu kulaklıklara göre kablosuz kulaklıklara yönelik büyük pazar trendi bulunuyor. Sony'nin bu kararla piyasa trendlerini takip ettiği açık ancak, en azından kutuda, “Hi-Res Audio” desteği sunan kablolu kulaklıklar için bir adaptör bulunuyor.

Bazı tasarımlar gerçekten de bir kulaklık jakının çıkarılmasını gerektiriyor ancak, bunu yapan firmalar telefonlarını en ince tasarımla sunmak için böyle bir yöntem deniyor. Peki sizce bir akıllı telefonda kulaklık jakı olmalı mı?

Yorumlar
Ömer
Daha iyi şey yapmak için kaldırmışlar
Cevapla
Borem
Off be sony dedim işte şimdi oldu buseferde kalınlık muhabbeti çıktı sen hernekadar hayranları kaybetmek istesende vazgeçmiycez
Cevapla
bu ne biçim yenilik la
yenilik diye dandiklik yapmışlar. kablosuz kulaklık için bluetooth açmak lazım.o da pilden ekstra yer.kablosuz stereo kulaklık pahalı.olsaydı iyiydi maliyeti de olmazdı.yenilik getireceklerse ,yan tarafa ikinci usb girişi yapsınlar. yan tuşları üste alsınlar .kamera mega pikseli olabildiğince maksimum olsun.
Cevapla
kulaklık
girişi hadi neyse de kalınlık olmamış. jak girişi her zaman olması daha mantıklı bence çünkü daha gelişmiş ve onu aratmayacak bir teknoloji yok bluetooth kulaklıklar var evet ama aratmayacak bir bluetooth kulaklık 600 den başlar bluetooth un daha çok geliştirilmesi ise ayrı bir konu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.