Mobil

Xperia Z için Android 4.2.2 güncellemesi resmen başladı

Sony mevcut amiral gemisi için en güncel Android sürümünün dağıtımına resmen başladı.


1372099962_sonyxperiaz.jpg

Sony, CES 2013 etkinliğinde gün yüzüne çıkardığı amiral gemisi modeli Xperia Z için Andorid 4.2.2 Jelly Bean güncellemesine resmen başladı. Geçtiğimiz günlerde Xperia ZL için Android’in son sürümünü yaymaya başlayan Sony’nin güncelleme kapsamında sunduğu yeniliklere değinecek olursak; sistem üzerinde iyileştirmeler, daha dengeli bir performans, medya uygulamalarında sağlanan sorunsuz entegrasyon hizmeti, hızlı ayarlar menüsü, özelleştirilebilir bildirim çubuğu, Daydream ve kilit ekranda widget desteği. Sony PC Companion ve OTA (şebeke üzerinden) ile dağıtımı sağlanan güncellemenin İspanya, Ukrayna, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda’da kullanıcılara ulaştığı rapor edilirken, yazılımın kısa süre içerisinde ülkemiz kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Kaynak: Xperiablog

Yorumlar
Robbie
ben almanyadan aldim tr de kayit ettirip, burda kullaniyorum güncelleme olarak hangi ülkeyi takip edecegim?
Cevapla
Misafir
Merhaba Robbie, Sony, güncellemeleri telefonun SI numarasına göre dağıtıyor. Sizin telefonunuz Almanya çıkışlı olduğu için güncellemeyi Almanya ile birlikte alacaksınız. Burak Kaya
Cevapla
Misafir
Gakkoyu bekliyorum. gözlerim kapalı!..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.