Mobil

Xperia Z serisinde yaşanan değişime tek resimde göz atın

Sony'nin tepe modellerine tek resimde göz atın. Tasarım tarafından hangi değişiklikler yaşanmış?

Xperia Z serisinde yaşanan değişime tek resimde göz atın

Sony’nin Ocak 2013’te duyurduğu Xperia Z OmniBalance tasarım anlayışının ilk temsilcisi oldu. Yıla damga vuran akıllı telefon suya ve toza dayanıklı yapısıyla birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmıştı.

2015’in eylül ayına gelindiğinde ise Sony Xperia Z5’i kullanıcıların beğenisine sundu. İki buçuk yılda altı amiral gemisi telefon duyuran Sony söz konusu modelleri tasarım tarafında ileri bir noktaya taşıdı. Alt bölümdeki görsel Sony Xperia Z serisi tepe modellerde yaşanan tasarım değişimini net bir şekilde gözler önüne seriyor.

1442659665_1.jpg

Parlak güç butonu bir Sony imzasına dönüştü

İlk olarak bir Sony imzasına dönüşen parlak metal güç tuşundan söz başlayalım. Tasarımda en dikkat çeken detaylardan biri olan metal güç tuşu Xperia Z’den sonra önemli oradan küçüldü. Xperia Z5’e gelindiğinde ise güç butonuna parmak izi sensörü dahil edildi.

İlginizi çekebilir;

Sony tutuşu kolaylaştırmak adına Xperia Z2’den sonra kavisli kenarlar kullanmaya başladı. Açıkçası bu durum tasarımı da ileriye götürdü. Telefonlarda fiziksel kamera tuşunun yer hiç değişmezken, ses butonları ise Xperia Z5’te kullanıcıların daha rahat erişebilmesi adına aşağıya taşındı. Sony ayrıca Xperia Z5’te daha parlak bir metal kullanıyor.

Xperia Z serisi telefonlarda yaşanan değişim hakkında siz ne düşünüyorsunuz? 

1442657748_xperia-z-family-640x659.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.