Mobil

Xperia Z Ultra için Android 4.4.2 güncellemesi başladı

Çin'de OTA yoluyla dağıtımı gerçekleşen güncellemenin kısa süre içerisinde dünya geneline yayılması bekleniyor.


Sony geçtiğimiz yılın ortalarında duyurusunu gerçekleştirdiği 6.44-inç ekranıyla bir tablet kullanım deneyimi vaad eden üst sınıf akıllı telefonu Xperia Z Ultra için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini resmen başlattı. 324MB dosya boyutuna sahip güncelleme şu an için sadece Çin'de LTE versiyon için geçerliyken, şebeke üzerinden dağıtımı gerçekleşen güncellemenin  kısa süre içerisinde başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde başlaması bekleniyor.

1394372492_1.jpg

14.3.A.0.681 yapı numarasına sahip güncellemede Xperia Z2'de yer alan arayüz gelişmelerinin tümünün Xperia Z Ultra modeline de getirildiği bildiriliyor. Kamera tarafındaki gelişmeler ise şu an için henüz net değil, ancak 4K video çekimin Xperia Z Ultra'da yer almayacağını belirtelim. Avrupa için başlayacak dağıtımda söz konusu yenilikler detaylı şekilde ortaya çıkacaktır. Önümüzdeki günlerde Ayarlar menüsü ya da Sony PC Companion aracılığıyla sık sık güncelleme kontrolü yapmanızı öneririz.

1394373014_2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.