Mobil

Xperia Z1 güncelleme takvimi gerçeği yansıtmıyor

Xperia Z1 için Android 4.4 güncellemesine ilişkin çıkan haberler saçmalık olarak değerlendirildi.


Henüz Google'ın bile Android 4.4 KitKat sürümünü duyurmadan Xperia Z1 için söz konusu güncellemenin 7 Kasım'da dağıtılacağına ilişkin haberlerin (haberin yayılmasını sağlayan AndroidSAS sitesi) gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Sony ile yakın ilişkiler içerisinde olan Xperiablog'da yer alan habere göre Sony'nin Xperia Z1 için kasım ayında Android 4.4 güncellemesini başlatacağı şeklinde haberler saçmalık olarak değerlendirildi. Zira Google bile henüz güncellemenin dağıtımını gerçekleştirmiş değil. Hatta bırakın dağıtımı Android sürümü henüz tanıtılmadı.

1381378947_z1o.jpg

31 Ekim'de tanıtılması beklenen Android 4.4'ün ilk aşamada Nexus cihazlara sunulması bekleniyor. Bir haftalık süreçte Sony'nin kaynak kodları alarak kendi arayüzüne uyarlaması mümkün görünmüyor. Bu sebeple henüz Android 4.3 güncellemesini almamış Xperia Z1'in Android 4.4 KitKat güncellemesine 2014 yılından önce kavuşması beklenmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.