Mobil

Xperia Z2 için Android 4.4.4 güncellemesi nihayet başladı

Xperia Z2 kullanıcıları bekledikleri güncellemeye kavuştu.

Xperia Z2 için Android 4.4.4 güncellemesi nihayet başladı

Sony, Xperia Z2 kullanıcılarının merakla beklediği Android 4.4.4 KitKat güncellemesini nihayet başlattı. Aynı zamanda Xperia Z2 Tablet bilgisayar için de dağıtıma sunulan güncelleme OTA ve Sony PC Companion üzerinden kullanıcılarla buluşuyor.

Güncellemeyle birlikte Xperia Z2 DUALSHOCK 4 oyun kontrolcüsü kurma yeteneğine kavuşuyor. Bu özellik sayesinde Xperia Z2 ve Z2 Tablet sahipleri PlayStation 4’e bağlanıp oyunları daha büyük ekranlarda kontrol edebilecek.

Xperia Z3’ün iki günlük pil süresinde etkin rol oynayan Ultra Stamina Modu güncellemeyle birlikte Xperia Z2 ile buluşuyor. Güncelleme sonrası telefon sahipleri daha uzun pil süresinin keyfini yaşayacak.

Güncelleme içeriğinde ayrıca; kamera tarafından gelişmeler, en güncel Xperia uygulamalar, ekran kayıt özelliği, akıllı döndürme, Bluetooth üzerinden telefon kilidi açma, USB üzerinden Hi-Res ve kulaklık PCM ve DSD ses dosyalarını oynatma özelliği yer alıyor.

Xperia Z2 ve Z2 Tablet için dağıtılan güncellemenin kullanıcılarla buluşması ülke ve taşıyıcıya göre farklılık gösterebilir. Ayarlar menüsünden dilerseniz güncelleme kontrolü yapabilirsiniz. 

1415164020_z2-update1-315x560.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.