Mobil

Xperia Z2-LG G3 4K video karşılatırması

Son dönemin popüler iki telefonu kozlarını Ultra HD video kaydında paylaştı.


2014 ilk yarısına damga vuran akıllı telefonlardan LG G3 ve Xperia Z2, Ultra HD video kaydı gerçekleştirebiliyor. Xperia Z2’de 4K kayıt esnasında ilk aşamada ısınma sorunları yaşansa da, Sony yayınladığı güncellemeyle sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşturdu.

LG G3 ve Xperia Z2’nin 30 FPS 4K video çekim kalitesinin karşılaştırıldığı videodan söz edecek olursak; videoda iki telefonda yer alan kameranın renk, ses, pozlama, değişen odak ve hareket üzerindeki etkisi ortaya konmaya çalışılmış.

LG G3’te optik stabilizasyon yer alırken, Xperia Z2’de ise dijital stabilizasyon bulunmaktadır. Ancak buna rağmen Xperia Z2’nin hareket esnasında daha iyi çekim kalitesi sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunun yanında LG G3’te renkler daha canlı ve ses daha tok. Yakın çekimlerde her iki telefon arka planı bulanıklaştırırken, 4K çözünürlüklü videoyu sıkıştırma konusunda ise LG G3’ün daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. 2:20 saniye süren video LG G3’te 528.9MB alan işgal ederken, Xperia Z2’de 974MB alanı işgal ediyor.

1404317387_details1.jpg

Alt bölümden karşılaştırma videosuna göz atabilirsiniz. Diğer sayfalardan ise her iki cihaza ait 4K video kayıt örneklerine göz atabilirsiniz. 

Not: Videoları izlerken ayarlar bölümünden çözünürlük değerini değiştirmeyi unutmayın. 


LG G3 4K video örnek


Xperia Z2 4K video örnek

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.