Mobil

Xperia Z2 ve Galaxy Note 3'ün ekranı karşılaştırıldı [video]

Sony'nin yeni amiral gemisinin sahip olduğu ekran oldukça etkileyici görünüyor.


Sony'nin geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiği yeni nesil amiral gemisi Xperia Z2 sahip olduğu donanım ve yazılım özellikleriyle birçok kişiye göre 2014'ün bir numaralı akıllı telefonu. OmniBalance tasarımını ve su geçirmezlik özelliğini devam ettiren Xperia Z2'de öne çıkan özelliklerin başında 5.2-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekranı geliyor. Xperia Z1 göre oldukça geliştirilen Triluminos IPS ekranda Live Colour LED teknolojisine de yer verilerek görüntüleme noktasında iyi bir deneyim sağlanıyor.

Xperia Z2'nin iddialı ekranı ilk sınavını Galaxy Note 3 karşısında verirken, Sony'nin ekran konusunda oldukça iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Aynı parlaklık derecesinde karşılaştırılan ekranlara farklı görüntüleme açılarında bakıldığında Xperia Z2'nin daha başarılı bir görüntü deneyimi yaşattığını siz de göreceksinizdir. Alt bölümdem karşılaştırma videosuna göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.