Mobil

Xperia Z2'de sesli aramalarda stereo hoparlör devreye girmiyor

Sony'nin amiral gemisi bu sesli aramalarda tatmin edici bir ses deneyimi sunmuyor.

Xperia Z2'de sesli aramalarda stereo hoparlör devreye girmiyor

HTC One'da yer alan stereo hoparlörler ses deneyimi açısında birçok kesimin takdirini kazandı. Geçtiğimiz yılın en iyi ses çıkışına sahip akıllı telefonlarının başında gelen HTC One bu özelliğiyle diğer amiral gemisi modellere de ilham kaynağı olurken; Sony, MWC 2014 etkinliği kapsamında duyurduğu Xperia Z2'de stere hoparlöre yer verdi.  

Xperia Z2'de yer alan hoparlörleri S Force Front Surround Sound özelliğiyle destekleyen Sony'nin söz konusu bu desteği, henüz kapsamlı testler yapılmasa da, HTC'nin BoomSound teknolojisinden daha ileri seviyede olduğu iddia ediliyor.

1397549758_1393235106xperia-z2-gallery-02-premium-feel-1240x840-81b1406622791007f1b667e4028be168.jpg

Xperia Z2 ilk yapılan testlerde multimedya içeriklerde iyi bir ses deneyimi vaat etse de, XDA geliştiriciler forumunda bazı telefon sahiplerinin iddiasına göre sesli aramalarda stereo hoparlörler devreye girmiyor. Sesli arama esnasında telefonda yer alan hoparlörlerden sadece biri devreye giriyor ve bu da bazı kullanıcılar açısından sıkıntı oluşturan bir durum olarak rapor edilmiş.

Sony'nin sesli aramalarda neden böyle bir yöntem kullandığını bilmiyoruz ama Japon üretici ileride yayınlayacağı bir güncellemeyle sesli aramalarda stereo hoparlörleri devreye koyabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.