Mobil

Xperia Z3+ (Xperia Z4) diğer Z serisi telefonlar gibi kaygan değil

Sony kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri olan kayganlık Xperia Z3+'la birlikte ortadan kalkıyor.

Xperia Z3+ (Xperia Z4) diğer Z serisi telefonlar gibi kaygan değil

Xperia Z4 ya da Xperia Z3+ ilk tanıtıldığında teknik özellikleri ve daha önceki Z serisi cihazlara benzer tasarımıyla eleştirilerin odağında oldu. Ancak gün geçtikçe Xperia Z3+’ın Xperia Z3’ün üzerine kattığı tasarım ve donanımsal farklar gün yüzüne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde haberimizde Sony’nin Xperia Z3+’ta yeni ekran sürücüleri kullandığını ve yeni sürücüler sayesinde Xperia Z3+’ın ekranının ıslak durumlarda dokunmaya karşı daha duyarlı hale getirildiğini ifade etmiştik.

İlginizi çekebilir; 

1433653543_xperia-z4-edge-640x481.jpg

Xperia Z3+ henüz global pazarda satışa çıkmadı ancak telefonun diğer Z serisi cihazlar gibi kaygan bir tasarımda olmadığı anlaşıldı. Sony, Xperia Z serisinde uzun süredir cam yüzeyler kullanıyor. Cam yüzeyler telefonu kaygan hale getirirken, Sony’nin Xperia Z3+’ın metal çerçevesinde çok küçük bir oluk oluşturarak telefonun elde ve eğimli yüzeylerde kaymasını engelliyor.

Alt bölümdeki videoda Xperia Z3 ve Xperia Z3+’ın (Xperia Z4) eğimli yüzeyde nasıl bir tutuş gösterdiğine göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.