Mobil

Xperia Z4 cephesinden görüntüler gelmeye devam ediyor

Sony'nin merakla beklenen akıllı telefonu Xperia Z4'e ait yeni görüntüler telefonun tasarımını ortaya çıkardı.

Xperia Z4 cephesinden görüntüler gelmeye devam ediyor

Kısa süre önce Xperia Z4’e ait basın görselini yayınladığı iddia edilen teknoloji editörü Steve Hemmerstoffer namı diğer OnLeaks, Xperia Z4’e dair daha fazla görüntü yayınlayarak telefonun tasarım detaylarını büyük oranda ortaya çıkardı.

Xperia Z4 beklendiği OmniBalance tasarımını sürdürüyor. Xperia Z3’e bir hayli benzeyen telefonda tasarımsal ufak dokunuşlar da yok değil. Hoparlör konumu Xperia Z2’yi hatırlatan Xperia Z4’te kulaklık girişi serinin önceki modellerinde olduğu gibi üst bölümde.

1426574438_1.jpg

Xperia Z4’ün alt kısmında microUSB girişinin açık olduğu görülüyor. Bu detay telefonun suya karşı dayanıklı olmayacağı anlamına gelmiyor, zira Japon üretici suya dayanıklı Xperia M4 Aqua ve Xperia Z4 Tablet modellerinde de bu girişi açık bırakmıştı. MicroUSB girişinin hemen yanında yeni bir port daha mevcut ve bu girişin ne işe yaradığı şu an için bilinmiyor.

Xperia Z4’te yer alacak 20.7MP çözünürlüklü arka kamera tek LED flaşla destekleniyor. Telefonun sağ tarafında herhangi bir giriş yer almıyor ki, bu durum telefonda microSD kart desteği olmayacağı senaryosunu güçlendiriyor.

Xperia Z4’e ait olduğu iddia edilen görüntülere telefonuna arka kısmında henüz bir logo ya da kamera bilgisini gösteren detay mevcut değil. Kaynağa göre Xperia Z4’ün tasarımı henüz bitmemiş olabilir ve nihai tasarımda bazı değişiklikler yaşanabilir. 

Sonraki sayfalarda Xperia Z4'e göz atabilirsiniz. 

1426574402_1.jpg
1426574408_2.jpg
1426574414_3.jpg
1426574420_4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.