Xperia Z5’in akıllı telefonlardan farklı kılan özellikleri - Page 1

Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium’dan oluşan bu ailenin ortanca üyesi Xperia Z5’in diğer akıllı telefonlardan farklı 5 özelliğini sizler için listeledik.

Xperia Z5’in akıllı telefonlardan farklı kılan özellikleri - Page 2

Sony Xperia Z5 metal ve cam karışımı bir kasaya sahip. Metal ve köşeli gövde, Samsung ve HTC gibi üreticilerden pek sık görmediğimiz bir tasarım. Dolayısıyla eğer keskin hatlara sahip bir telefon arıyorsanız, Xperia Z5 ailesi bu noktada farkını ortaya koyacak. Aynı zamanda bu tasarımın bir diğer özelliği suya dayanıklılık. IP68 ve IP65 sertifikaları ile Xperia Z5’i su altında bile kullanabilirsiniz.

Xperia Z5’in akıllı telefonlardan farklı kılan özellikleri - Page 3

Xperia Z5’in içerisinde Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994) işlemci yer alıyor. Bu işlemciye Adreno 430 GPU ve 3 GB RAM eşlik ediyor. 8 çekirdekli işlemci bu işlemci 64-bit mimariye sahip. Sony, bir önceki modele göre %50 daha performanslı olduğunu iddia ediyor.

Xperia Z5’in akıllı telefonlardan farklı kılan özellikleri - Page 4

Sony, Xperia Z5’de yeni Exmor RS sensörüne yer verdi. 23 MP çözünürlüğündeki kameranın algılayıcı boyutu 1/2.3″. 4K video kaydı özelliği sunan bu kameranın en önemli özelliği dünyanın en hızlı odaklanabilen cep telefonu kamerası oluşu. f/2.0 diyafram açıklığı ve 0.03 saniyede odaklama yapabilmesinin yanı sıra bu kamera 5x yakınlaştırma özelliğine sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.