Android baştan sona özelleştirilebilen bir platform. Ancak Sony, bu konuda kullanıcılara kendi alternatiflerini sunuyor. Xperia Z5 modellerinden birini aldığınızda, yüzlerde temayı da almış oluyorsunuz. Xperia Z5 için içerisinde kolayca değiştirebileceğiniz yüzlerce tema seçeneğine sahip bir uygulama bulunuyor. Burada ücretsiz ve ücretli tema alternatifleri var.

Bu biraz detay bir özellik. Ancak eğer fotoğrafçılığa meraklıysanız hoşunuza gidebiliriz. Sony Xperia Z5’i satın alırsanız, ekranın beyaz dengesini ekran ayarları içerisinden kolayca değiştirebilirsiniz. Tabii isterseniz otomatikte de bırakabilirsiniz.

Ekrandan başlamışken devam edelim. Xperia Z5’in içerisinde varsayılan olarak gelen bir “Eldiven Modu” özelliği bulunuyor. Soğuk havalarda eldivenlerinizi çıkarmadan telefonu kullanmanızı sağlıyor. İşlevsellik açısından önemli detaylardan bir tanesi.

Xperia Z5’in arka kamerası 23 MP, ön kamerası ise 8 MP çözünürlüğe sahip. Bu kamera akıllı telefon pazarının en iyilerinden. Durum böyle olunca Sony, geliştiricilerin önünü açmış. Kamera uygulaması içerisinde, sadece kamerayla ilgili uygulamalara erişebileceğiniz bir alan bulunuyor. Buradan ek uygulamalar indirerek kameraya yeni özellikler kazandırabiliyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.